Cynthia Erivo wystąpi jako Aretha Franklin w serii „Geniusz: Aretha” National Geographic

Produkcja kolejnej części nagrodzonej Emmy antologii „Geniusz” rozpocznie się w listopadzie 2019 roku a premiera planowana jest na 2020 rok. Laureatka nagród Tony, Emmy i Grammy – Cynthia Erivo – wcieli się w Arethę Franklin – muzyczną ikonę i 18-krotną laureatkę nagrody Grammy.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

National Geographic we współpracy z Imagine Television Studios i Fox 21 Television Studios ogłosiło, że laureatka nagród Tony, Emmy i Grammy Cynthia Erivo (“Harriet,” Broadway’s “The Colour Purple”) wcieli się w postać Arethy Franklin w nowej odsłonie nagrodzonej Emmy antologii – „Geniusz: Aretha”. Nadchodząca produkcja będzie pierwszą i jedyną autoryzowaną ekranizacją historią życia artystki, powszechnie uznawanej za królową muzyki soul. Zdjęcia rozpoczną się w listopadzie, a planowana premiera będzie miała miejsce w 2020 roku na antenie National Geographic, w 172 krajach i w 43 językach.

W produkcji nie zabraknie wielu z najważniejszych nagrań i największych hitów Franklin, pochodzących ze zbiorów Warner Music. Wśród nich usłyszymy m.in. “I Never Loved a Man (The Way I Love You)”, “Chain of Fools”, “Don’t Play That Song”, “Since You’ve Been Gone” i “Baby I Love You”. Ponadto, w serii widzowie będą mieli szansę zobaczyć wykonania “I Knew You Were Waiting for Me”, “Freeway of Love” i “Sisters Are Doin’ It for Themselves”. Erivo wykona także wiele utworów z bogatego dorobku Franklin.

Odkąd byłam dziewczynką, Aretha Franklin stanowiła dla mnie źródło inspiracji. Jej siła, pasja i dusza są doskonale wyczuwalne w jej dziedzictwie, nie tylko jako artystki, lecz również jako ikony praw humanitarnych i obywatelskich. Wielkim zaszczytem jest dla mnie możliwość nadania jej dziedzictwu nowego życia oraz ukazania pełni jej historii, człowieczeństwa i geniuszu. Franklin miała ogromny wpływ na to, czego jako artystka nauczyłam się o możliwościach swojego głosu. Jestem zaszczycona i podekscytowana tym, że mam swój udział w dzieleniu się jej geniuszem – powiedziała Cynthia Erivo

Cynthia Erivo mnie zachwyciła. Jest nie tylko prawdziwą gwiazdą, lecz również uduchowioną muzyczną artystką o niezwykłej głębi – powiedział Brian Grazer. – Cynthia jest idealną osobą do ukazania głęboko ludzkiej historii stojącej za geniuszem Arethy.

Sabrina Owens, siostrzenica Arethy Franklin, powiedziała: – Uhonorowanie Arethy w Geniuszu to uczczenie jej dziedzictwa, a Cynthia Eviro jest niespotykanie utalentowaną artystką o wspaniałym głosie.

Niezwykle utalentowana Cyntha Ervio jest wprost wymarzoną osobą do wcielenia się w muzyczną gwiazdę Arethę Franklin – powiedziała Carolyn Bernstein, Executive Vice President zarządzająca produkcjami fabularnymi i filmami dokumentalnymi w National Geographic. – Chwilę po jej nagrodzonym statuetką Tony występie w „The Colour Purple” i na moment przed przełomową rolą w filmie „Harriett” nie możemy się doczekać, by wykorzystać jej pasję w roli królowej soulu.

Cynthia Erivo to nagrodzana Tony, Emmy i Grammy aktorka, która pojawiła się na scenach West Endu i Broadwayu w „The Color Purple” i błyskawicznie zdobyła duży ekran. W najbliższym czasie Erivo wystąpi w „Harriet” Kasi Lemmons, w którym to filmie przeniesie na duży ekran historię Harriet Tubman. Wystąpi również w serialu HBO „The Outsider”, opartym na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule. Erivo zagra także u boku Daisy Ridley i Davida Oyelowo w thrillerze science fiction „Chaos Walking” w reżyserii Douga Limana oraz w filmie Johna Ridleya „Needle in a Timestack” obok Orlando Blooma, Freidy Pinto i Lesliego Odoma Jr. Ponadto Erivo będzie producentem wykonawczym i gwiazdą musicalu Warner Bros, będącego adaptacją opowiadania „Rip Van Winkle”.

Antologia „Geniusz” prezentuje fascynujące historie najwybitniejszych światowych innowatorów, ukazując ich wyjątkowe osiągnięcia wraz z ich zmiennymi, pełnymi pasji i złożonymi relacjami osobistymi. Trzeci sezon serii poświęcony będzie muzycznemu geniuszowi Arethy Franklin i jej niezwykłej karierze, a także ogromnemu i wciąż obecnemu wpływowi, jaki wywarła na muzykę i kulturę na całym świecie. Laureatka nagrody Grammy Aretha Franklin była wybitną wokalistką gospel i ważnym głosem w kontekście praw obywatelskich. Jest powszechnie uważana za najlepszą piosenkarkę ostatnich 50 lat, czego dowodem są niezliczone odznaczenia zdobyte w całej jej karierze.

Choć nie umiała czytać nut, Aretha Franklin sama nauczyła się grać na pianinie, a już w wieku 12 lat zaczęła nagrywać piosenki i śpiewać na trasach gospel z ojcem. Pierwszy kontrakt płytowy podpisała jako 18-latka z Columbia Records. W 1966 roku przeniosła się do Atlantic Records, gdzie nagrała wiele swoich najbardziej znanych piosenek. W 1979 roku rozpoczęła się jej 40-letnia prywatna i zawodowa przyjaźń z Clive’em Davisem, który wyprodukował wiele z jej hitów, w tym najlepiej sprzedającą się piosenkę w jej karierze „I Knew You Were Waiting (For Me)”, duet z George’em Michaelem. Legendarna wokalistka jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów muzycznych wszech czasów, z ponad 75 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. Głos Arethy Franklin został uznany za „zasoby naturalne” w jej rodzinnym stanie Michigan.

Suzan-Lori Parks, nagrodzona Pulitzerem dramatopisarka i autorka „Topdog/Underdog”, została producentem wykonawczym oraz pełni rolę showrunnera serii „Geniusz: Aretha”. Przy trzeciej odsłonie antologii Imagine współpracuje z Warner Music Group, a funkcję producentów wykonawczych z ramienia Imagine obejmą Brian Grazer, Ron Howard i Francie Calfo. Legendarny producent hitów Clive Davis oraz prezes i CEO Atlantic Records Craig Kallman również dołączyli jako producenci wykonawczy. Powracającymi producentami wykonawczymi są Ken Biller (Geniusz: Einstein, Geniusz: Picasso), Gigi Pritzker i Rachel Shane (MWM Studios) oraz Sam Sokolow (EUE/Sokolow). Diana Son dołącza jako producent wykonawczy. Ponadto Anna Culp z Imagine pełni funkcję producenta obok Petera Aftermana.

National Geographic to firma stojąca za „Free Solo: ekstremalna wspinaczka” – ostatnim zdobywcą Oscara i laureatem siedmiu nagród Emmy. W 2017 roku na antenie stacji miała miejsce premiera pierwszego sezonu serii „Geniusz”, w którym Geoffrey Rush wystąpił jako genialny naukowiec Albert Einstein. Serial zdobył 10 nominacji do nagrody Emmy, w tym dla najlepszego serialu limitowanego, a także nominacje do Złotego Globu i nagrody SAG dla Geoffreya Rusha. W kolejnej odsłonie antologii, „Geniusz: Picasso”, Antonio Banderas wcielił się w tytułowego hiszpańskiego malarza i powtórzył wiele sukcesów swojego poprzednika, zdobywając siedem nominacji do Emmy i zdobywając dwie statuetki, a także nominację do Złotego Globu i nagrody SAG dla Antonio Banderasa.

Imagine ma doświadczenie w tworzeniu ponadczasowych i kulturowo istotnych filmów, programów i filmów dokumentalnych o świecie muzyki, w tym nagrodzonego Nagrodą Akademii filmu „8 Mila”, nagrodzonego Grammy dokumentu „The Beatles: Eight Days a Week — The Touring Years”, docenionego przez krytyków filmu dokumentalnego „Pavarotti” i nagrodzonego Emmy serialu telewizyjnego „Imperium”. Firma wyprodukowała także film „Get on Up” o Jamesie Brownie oraz wiele filmów dokumentalnych, w tym „Jay Z’s Made in America”, “Katy Perry: Part of Me” i „Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band”. Imagine jest obecnie w trakcie produkcji serialu „Wu-Tang: An American Saga” dla Hulu i szóstego sezonu „Imperium”. Opracowuje także filmową wersję musicalu „tick, tick … BOOM!” w reżyserii Lina-Manuela Mirandy oraz dokument o legendarnym muzyku Louisie Armstrongu.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *