Czerwiec 2016 roku na HISTORY i H2

W czerwcu 2016 roku kanały dokumentalne HISTORY i H2 przygotowały szereg nowości programowych m.in. wyprawę po skarb w nowym serialu „Piraci i templariusze”, jak również poszukiwania istot pozaziemskich w „Śladami obcych”.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV – HISTORY

„Piraci i templariusze”
Znany podwodny archeolog i poszukiwacz Barry Clifford wraz z ekipą badaczy i specjalistów próbuje rozwiązać zagadkę liczącą setki lat. Czy najcenniejsze skarby templariuszy wylądowały na dnie Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Madagaskaru? Po bezprecedensowym odkryciu pięciu pirackich statków cały zespół pracuje intensywnie na lądzie i w morzu, szukając zaginionych skarbów, penetrując ukryte jaskinie, miejsca pochówku i prastare kamienne budowle, wspinając się po skałach, zapuszczając się w gęstą dżunglę i badając kolejne fascynujące ślady. Być może średniowiecznych templariuszy łączy coś bowiem z bractwem piratów, które kiedyś trzęsło Bostonem i Nowym Jorkiem, a nawet i z biblijnym królem Salomonem. Trop wiedzie z Jerozolimy przez Europę i Afrykę aż na wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych.
Emisja: wtorek, od 21 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

„Brać czy nie brać – odcinek specjalny”
Oto najlepsze i najzabawniejsze momenty z serialu „Brać czy nie brać”, wyścigu po skarby z przeszłości. Prowadzący-koneserzy historii Michał i Łukasz poszukują ukrytych w różnych zakątkach Polski unikalnych przedmiotów o ogromnej wartości historycznej i materialnej. Dysponując ustalonym budżetem próbują złowić unikatowe skarby, aby sprzedać je później z jak największym zyskiem.
Emisja: poniedziałek, 13 czerwca, godzina 21:30, HISTORY

„Reality hacker: potęga umysłu”
„Włamuję się do rzeczywistości – tak jak inni włamują się do komputerów”. Niemiecki hipnotyzer Alexander Hartmann demonstruje, do czego jest zdolny ludzki umysł. Jak to możliwe, by niebo wydawało się czerwone, a nie niebieskie? Dlaczego badany nie odczuwa zimna, mimo że leży w wodzie z lodem? Jak w kilku etapach można pokonać strach odczuwany przez całe życie? W każdym odcinku widzimy, jak nasze pojmowanie rzeczywistości można wywrócić do góry nogami. Alexander Hartmann pokazuje, co myśl pozwala zrobić z ludzkim ciałem i jak można przezwyciężyć pozorne ograniczenia ciała i umysłu.
Emisja: czwartek, od 2 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

„Gwiazdy lombardu: RPA”
Gwiazdy lombardu dotarły do RPA. W Johannesburgu zaglądamy do lombardu ekscentrycznego Roya Peretza, któremu pomagają Eytan i Liel oraz asystentki Irene i Solly. Wraz z nimi poznajemy klientów z najróżniejszych środowisk, którzy przychodzą, by zastawić lub sprzedać rzeczy dziwne, zaskakujące, a czasem po prostu śmieszne. Niezwykle zróżnicowana kulturowo RPA to skarbnica fascynujących wytworów człowieka, dawnych i współczesnych, od samochodów sportowych po militaria, od XIX-wiecznej niemieckiej temperówki po sowiecki samolot JAK-52. Roy i jego ekipa targują się z klientami, wspomagani przez ekspertów od staroci i popkultury. Towarzyszą temu słowne utarczki na zapleczu i rozmaite kombinacje. Tutaj wszystko ma swoją historię i cenę.
Emisja: poniedziałek, od 13 czerwca, godzina 22:00, HISTORY

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV – H2

„Śladami obcych”
W nowym programie, będącym rozwinięciem niezwykle popularnych „Starożytnych kosmitów”, Giorgio A. Tsoukalos, zwolennik teorii odwiedzin Ziemi przed istoty z kosmosu, porusza zupełnie nowe zagadnienia związane z tą tematyką. W każdym odcinku podróżuje po świecie, szukając wyjaśnienia różnych dziwnych wydarzeń. Czy Jerzy Waszyngton spotkał w Valley Forge obcych, którzy zapewnili mu ochronę podczas amerykańskiej wojny o niepodległość? Czy Atlantyda to tylko mit, czy może naprawdę istniała w odległej przeszłości? Giorgio wreszcie znajduje odpowiedzi na pytania dręczące ludzi od wieków.
Emisja: wtorek, od 7 czerwca, godzina 21:00, H2

„Hitler na Wyspach Normandzkich”
Gdy tylko w 1940 roku żołnierze Hitlera zajęli Wyspy Normandzkie, nakazał on wybudować tam ciąg fortyfikacji do obrony jedynego skrawka Wielkiej Brytanii, jaki kiedykolwiek zdobył. Problem w tym, że ludzi, beton i broń kierowano tam niemal do czasu lądowania aliantów w Normandii. W 1944 roku, gdy Wyspy Normandzkie stały się najbardziej ufortyfikowanym miejscem na ziemi, niemieccy oficerowie mówili o Inselbahn Führera – „szaleństwie na punkcie wysp”. O tym fascynującym epizodzie opowiada nasz program.
Emisja: środa, 15 czerwca, godzina 21:00, H2

„Zaginiony rzymski legion”
Od 1900 lat pokolenia historyków spierają się o los zaginionego dziewiątego legionu rzymskiej armii. Film dokumentalny przedstawia tę katastrofę w szerokim kontekście, nie wyłączając starań samego Hadriana o zatarcie śladów po niej. Archeolodzy opowiadają o nowatorskich drewnianych umocnieniach wzniesionych z rozkazu cesarza dla ochrony Rzymian, zanim jeszcze powstał słynny mur. Dowiemy się także o wyprawach podejmowanych przeciwko buntownikom przez najlepszych dowódców Hadriana, m.in. osławionego Juliusza Sewera, bezwzględnego żołnierza, który do perfekcji doprowadził nową taktykę walki.
Emisja: środa, 22 czerwca, godzina 21:00, H2

„Starożytne odkrycia”
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak Egipcjanie budowali piramidy? Jak Hindusi produkowali niemal dwumetrowe miecze z giętkiej stali? Albo jak XVI-wieczna flota pokonała szeroką na 10 kilometrów armadę wroga, nie tracąc ani jednego okrętu? W nowej serii „Starożytnych odkryć” odwiedzamy najdalsze zakątki świata, by dokonywać niezwykłych eksperymentów i przypominać wynalazki sprzed wieków, które – jak dotąd sądzono – powstały dopiero w czasach współczesnych. Eksperci i wykopaliska archeologiczne bezustannie ujawniają nowe dowody na to, że starożytni znali rozmaite zaawansowane technicznie rozwiązania, które w programie zostaną zrekonstruowane.
Emisja: poniedziałek-piątek, od 20 czerwca, godzina 19:00, H2

Źródło: A+E Networks Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *