I część 2. sezonu „Fear the Walking Dead” od czerwca w AMC

27 czerwca 2016 roku AMC rozpocznie emisję pierwszej części 2. sezonu „Fear the Walking Dead”, partnerskiej produkcji „The Walking Dead”. W nowych odcinkach, bohaterowie uciekając przed nadciągającą apokalipsą szukają schronienia na jachcie Abigail. Szybko okazuje się jednak, że nie są jedynymi dryfującymi po oceanie… Czy uda im się zachować resztki człowieczeństwa w obliczu nieznanych dotąd dylematów moralnych? Dodatkowo, w czerwcu kanał AMC wyemituje talk show „Talking Dead: Fear Edition”, w którym widzowie zobaczą m.in. zakulisowe materiały i wywiady.

Pod koniec 1. sezonu „Fear the Walking Dead” bohaterowie są świadkami upadku Los Angeles – świata, w którym żyli i czuli się bezpiecznie. W końcu zrozumieli, że wojsko nie zapewni im bezpieczeństwa, dlatego postanawiają uciec na wybrzeże. Gdy również tam nie dane jest im zaznać spokoju, decydują się posunąć o krok dalej – wyruszyć na bezkresne wody Oceanu Spokojnego. Upadek nie dotyczy jedynie sfery materialnej, na największą próbę zostaje wystawiona przede wszystkim moralność bohaterów. Czy Travis otrząśnie się po zabiciu byłej żony i czy Chris wybaczy ojcu ten dramatyczny krok? Ze swoimi demonami zmierzy się także Alicia, która będzie wspominać stratę bliskich osób. W złowrogim świecie zdaje się odnajdować jedynie Nick, który odzyskuje równowagę i pewność siebie.

Jednym z ciekawszych wątków w 2. sezonie „Fear the Walking Dead” jest psychologia postaci – kim staną się bohaterowie, gdy już ostatecznie zrozumieją, że znany im świat odszedł bezpowrotnie. Czy będą w stanie odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Czy jednak pokona ich apokalipsa i ulegną swojej zwierzęcej naturze? A może dalej będą próbować ją poskromić, by zachować w sobie choć resztki człowieczeństwa? – powiedział Dave Erickson, producent wykonawczy, współtwórca i scenarzysta serialu.

Bohaterowie cały czas mają nadzieję, że uda im się odnaleźć bezpieczną przystań – miasto, stan lub kraj, który nie został zainfekowany. Sprawy komplikują się, gdy w ramach operacji Cobalt wojsko bombarduje południową część Los Angeles. Ma to na celu wyczyszczenie miasta z zainfekowanych i w rezultacie spycha umarłych do oceanu. Dla Madison, Travisa, Daniela i ich rodzin może to jednak oznaczać, że na wodzie wcale nie będą bezpieczniejsi niż na lądzie.

Druga odsłona telewizyjnego hitu powstawała w Baja Studios w Meksyku, które słynie ze spektakularnych ujęć morskich planów. Kręcono tam m.in. „Titanica” oraz „Pana i Władcę: Na krańcu świata”.

Producentami wykonawczymi „Fear the Walking Dead” są Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, David Alpert i Dave Erickson, a producentem serii jest AMC Studios.

W serialu występują: Kim Dickens jako Madison, Cliff Curtis jako Travis, Frank Dillane jako Nick, Alycia Debnam-Carey jako Alicia, Ruben Blades jako Daniel, Mercedes Mason jako Ofelia, Lorenzo James Henrie jako Chris i Colman Domingo jako Strand.

2. sezon podzielony został na dwie części – emisję pierwszych siedmiu odcinków stanowiących pierwszą z nich, AMC rozpocznie 27 czerwca o godzinie 21:00. Kolejne odcinki w poniedziałki o godzinie 21:00. Premiera drugiej części 2. sezonu, na którą składa się osiem odcinków, odbędzie się w tym samym czasie, co w Stanach Zjednoczonych, tj. 22 sierpnia br.

W czerwcu AMC wyemituje także talk show „Talking Dead: Fear Edition”, którego gospodarz – Chris Hardwick – rozmawia z aktorami, producentami i innymi znanymi osobistościami o ostatnio wyemitowanym odcinku „Fear the Walking Dead”. W programie pokazane są również zakulisowe materiały i wywiady. Pierwszy odcinek 27 czerwca o godzinie 21:45.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *