„Człowiek kontra żywioł” na kanale National Geographic

Pożary, trzęsienia ziemi oraz inne dowody na potęgę natury budzą u ludzi grozę i zainteresowanie od najdawniejszych czasów. Niegdyś łączone z boskimi interwencjami, dziś są wytłumaczalne naukowo, ale wciąż nie zawsze przewidywalne. “Człowiek kontra żywioł” to seria ukazująca niszczycielską moc przyrody z samego środka wydarzeń. Często oczami tych, którzy nie zdołali przed nią uciec.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Każdy z nas wielokrotnie śledził doniesienia z miejsc katastrof naturalnych, które odebrały życie setkom ludzi, niszczyły miasta i odbierały nadzieje. Pośrednikiem niemal zawsze są media. Patrzymy na żywioły z bezpiecznej dla reportera odległości, z drona lub helikoptera. Często przekaz dociera do nas po fakcie, dopiero gdy na miejsce dotrą przedstawiciele telewizji.

Serial emitowany przez kanał National Geographic przybliży punkt widzenia naocznych świadków tych wydarzeń. Analiza kryminalistyczna oraz relacje osób, które uszły z życiem z niszczycielskich ataków natury, ujawnią, w jaki sposób doszło do tragedii i czy decyzje podejmowane w ułamku sekundy mogły zadecydować o życiu i śmierci.

W serialu będzie można podziwiać unikalne ujęcia, w wyjątkowy sposób ukazujące potęgę natury. Wiele z nich nie pochodzi z profesjonalnych kamer stacji telewizyjnych. W programie wykorzystano bowiem nagrania z kamer przemysłowych i amatorskie filmy z telefonów. Dzięki temu „Człowiek kontra żywioł” zabiera do samego epicentrum wydarzeń. Na naszych oczach zawali się strop kopalni w Chile, a ziemia zatrzęsie się pod Nepalem. W programie zobaczymy też pożary lasów w Portugalii, tornada w USA i statek walczący z falami podczas huraganu.

Człowiek kontra żywioł – premiery w środy od 22 stycznia o godz. 21:00 na kanale National Geographic.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *