Czwarte urodziny Polskiego Radia Chopin

Polskie Radio Chopin – jedna z cyfrowych rozgłośni Polskiego Radia – gra dla słuchaczy już od czterech lat. Z okazji rocznicy uruchomienia, stacja przygotowała wiele niespodzianek. Jedną z nich jest recital fortepianowy Jakuba Kuszlika – laureata IV nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina oraz nagrody specjalnej Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Ten wyjątkowy koncert rozpocznie się w środę 10 listopada o godz. 19.00. Transmisja ze studia im. Witolda Lutosławskiego na antenie, Facebooku oraz kanale YouTube Polskiego Radia Chopin, a także na portalu Polskiego Radia.

Polskie Radio Chopin po raz pierwszy zagrało dla słuchaczy 11 listopada 2017 roku. Ta cyfrowo nadawana stacja poświęcona jest naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi oraz polskiej muzyce – od średniowiecza po XXI wiek. Polskie Radio Chopin to dźwiękowe kompendium wiedzy przygotowane przez ekspertów – radiowych dziennikarzy oraz ich gości. Na antenie usłyszeć można przesłuchania Konkursów Chopinowskich, koncerty z najważniejszych festiwali, płyty nowe i te bardzo, bardzo stare, zarówno bezcenne archiwa jak i zapisy dźwiękowe z ostatnich tygodni. Muzyka przez 24 godziny na dobę już od czterech lat towarzyszy zarówno tym, którzy twórczość Chopina znają bardzo dobrze, jak i tym, którzy dopiero teraz odkrywają jego utwory.

W przeddzień czwartej rocznicy uruchomienia rozgłośni, 10 listopada, w studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się recital fortepianowy Jakuba Kuszlika, laureata IV nagrody niedawno zakończonego Konkursu Chopinowskiego. Koncertu będzie można wysłuchać także na antenie oraz w Internecie. Natomiast 11 listopada w mediach społecznościowych Polskiego Radia Chopin zostanie zaprezentowany pierwszy odcinek drugiego sezonu „Katedry Fortepianu Polskiego Radia Chopin”, serialu edukacyjnego, którego gospodarzem jest Jan Frycz. Każdy odcinek zawierać będzie omówienie jednego utworu Fryderyka Chopina z bardzo ciekawymi kontekstami biograficznymi. Janowi Fryczowi w tych muzycznych podróżach w czasie towarzyszyć będzie wybitny pianista, prof. Marek Szlezer. Z okazji 4. urodzin anteny modyfikacji ulegnie także strona internetowa Polskiego Radia Chopin, która stanie się znacznie bardziej funkcjonalna.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *