Czwórka zaprasza na koncert zespołu Bednarek

W najbliższą sobotę na antenie radiowej Czwórki zagra grupa Bednarek. Koncertu będzie można wysłuchać w „Ministerstwie Dźwięku” o godzinie 18:00.

Kamil Bednarek, znany również jako MaccaBraa, jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów i instrumentalistą. W latach 2008-2012 był wokalistą formacji Star Guard Muffin, a od 2012 roku działa artystycznie pod nową nazwą – Bednarek.

Po zajęciu drugiego miejsca w programie telewizyjnym „Mam talent” jego kariera nabrała zawrotnego tempa. Pod koniec 2010 roku, razem z zespołem SGM, wydał debiutancki album „Szanuj”, który osiągnął status podwójnej platynowej płyty. W kwietniu 2011 roku spełniło się największe marzenie Kamila – razem ze swoim zespołem wyjechał na Jamajkę. W legendarnym studiu Boba Marleya „Tuff Gong” w Kingston zrealizowali własne kompozycje z udziałem wielu gości z ojczyzny muzyki reggae, m.in. Capletona, Steve’a Newlanda z Rootz Underground, tria wokalnego „Tamlins” czy saksofonisty Deana Frasera. Zarejestrowany tam materiał SGM wydał na płycie „Jamaican Trip” (złoty krążek).

W 2012 roku ukazał się album Bednarka zatytułowany „Jestem”, który po pierwszych czterech dniach sprzedaży osiągnął status złotej płyty. Artyści przygotowali materiał o zupełnie innym charakterze i brzmieniu – mniej rozrywkowy, a bardziej refleksyjny, łączący różne gatunki muzyczne z dużą przewagą roots reggae.

Czwórka zaprasza do wysłuchania i oglądania koncertu 16 sierpnia o godzinie 18:00.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *