Dawid Podsiadło z zespołem Curly Heads w Trójce

W niedzielę 22 lutego 2015 roku w Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi grupa Curly Heads. Podczas koncertu Dawid Podsiadło i jego przyjaciele zaprezentują utwory z debiutanckiej płyty „Ruby Dress Skinny Dog”.

Zespół powstał w 2010 roku w Dąbrowie Górniczej. Tworzą go: Dawid Podsiadło – wokal, Oskar Bała – gitara, Tomek Szuliński – gitara, Tomek Skuta – bas i Damian Lis – bębny.

O ile pięć lat temu nie traktowaliśmy naszego grania zbyt poważnie, to dziś chyba już nikt z nas nie wyobraża sobie, że moglibyśmy się rozstać z muzyką i ze sobą nawzajem. Dziś muzyka jest dla nas najważniejsza, zaraz po rodzinie i miłości – mówił Piotrowi Stelmachowi jesienią ub.r. w Trójkowej audycji „Offensywa” Oskar Bała, współzałożyciel zespołu.

Mamy mnóstwo szczęścia w życiu. Dzięki temu, że mogliśmy sobie zawsze ufać, to dziś jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy – dodał wówczas, mając na myśli premierę debiutanckiego krążka Curly Heads, wokalista i lider zespołu – Dawid Podsiadło.

Krążek „Ruby Dress Skinny Dog” ukazał się w momencie, kiedy Dawid Podsiadło był cenionym i rozpoznawalnym artystą. Przypomnijmy – w 2012 roku wokalista Curly Heads w brawurowym stylu wygrał program „X-Factor”, a rok później ukazała się jego debiutancka solowa płyta „Comfort and Happiness”. Album odniósł wielki sukces, posypały się nagrody i propozycje koncertów. Obecnie Dawid Podsiadło swoją karierę prowadzi dwutorowo – koncertuje i nagrywa wraz ze swoim zespołem, ale nie stroni również od występów solowych.

Występ Curly Heads w Studiu im. Agnieszki Osieckiej nie będzie debiutem Dawida w Trójce – 15 września 2013 roku wokalista promował przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 swój solowy, debiutancki materiał, za który otrzymał później prestiżową nagrodę – „Mateusza Trójki”. Tak zaczęła się jego przyjaźń z Programem 3 Polskiego Radia – w tym samym roku artysta wziął udział (wraz z Arturem Andrusem i Zbigniewem Zamachowskim) w kampanii wizerunkowej „Trójka nie nadaje bzdur. Pokazuje je tylko w reklamie”. Spotkała się ona z ogromną sympatią słuchaczy i otrzymała nagrodę Klubu Twórców Reklamy – organizatora Polskiego Konkursu Reklamy.

Obecnie wokalista prowadzi na antenie Radiowej Czwórki swój autorski program muzyczny „Podsiadówka” (sobota, godziny 12:00-14:00).

Transmisja koncertu Curly Heads w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 22 lutego o godzinie 20:05 na antenie Trójki. Gospodarzem wieczoru będzie Piotr Stelmach.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *