„Demaskatorzy” – nowy program w TVP INFO

„Demaskatorzy” to nowa formuła w polskich mediach, w której prowadzący przybliżają widzom specyfikę dezinformacji, jaka obecna jest w infosferze za sprawą aktywności aktorów państwowych (Rosja, Białoruś, Chiny i inne) oraz niepaństwowych (grupy cyberterrorystyczne, siatki trolli, przestępcy, praknsterzy). To przegląd toksycznych narracji obecnych w polskiej, europejskiej i transatlantyckiej przestrzeni informacyjnej. Premiera programu w sobotę, 3 czerwca o godz.21:00 w TVP INFO.

Sprawdź godziny emisji audycji „Demaskatorzy” w PROGRAMIE TV

Autorzy odsłaniają kulisy wojen hybrydowych, demaskują rzekomą „organiczność” pojawiających się narracji pokazując ich pierwotne źródła oraz mechanizmy rozprzestrzeniania się za pomocą mediów społecznościowych, a często także oficjalnych mediów.

Autorzy programu – Wojciech Mucha i Wojciech Pokora – od dekady zawodowo zajmują się problematyką rosyjskiej dezinformacji, manipulacji oraz teorią wojen hybrydowych. Od pięciu lat współtworzą polską edycję projektu Stop Fake, który obecnie prowadzony jest przez zespoły w całej Europie. Dzięki tak długiemu doświadczeniu mają wypracowany know how pracy z materiałami dezinformacyjnymi oraz kontakty z ekspertami w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Obszary, którym poświęcą w programie „Demaskatorzy” najwięcej uwagi to przeciwdziałanie incydentom w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz monitorowanie i analiza zagrożeń hybrydowych.

W erze sztucznej inteligencji, pomieszania prawdy i fałszu, dużych kampanii dezinformacyjnych i szumu informacyjnego, a szczególnie w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę – rolą mediów publicznych w Polsce jest demaskowanie kłamstw, półprawd i manipulacji, na które narażeni są obywatele. Telewizja Publiczna odpowiada na te wyzwania i oczekiwania Widzów, a pomogą nam „Demaskatorzy”, czyli zajmujący się już wcześniej fact-checkingiem, doświadczeni dziennikarze: Wojciech Mucha i Wojciech Pokora – zapowiadają Michał Adamczyk i Samuel Pereira.

Sprawdź ofertę kanału TVP INFO w PROGRAMIE TV

„Demaskatorzy” – emisja w każdą sobotę o godz. 21:00 w TVP INFO.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *