Discovery promotorem serii Electric GT w ramach partnerstwa z FIA

Discovery i Eurosport Events wygrały zorganizowany przez FIA przetarg i zostały światowym promotorem przełomowej serii FIA Electric GT Championship, która zadebiutuje w 2023 roku.

Discovery od dłuższego czasu angażuje się w rozwój wyścigów elektrycznych i zrównoważonego rozwoju sportu motorowego. Za pośrednictwem Eurosport Events grupa jest światowym promotorem serii PURE ETCR, która od 2022 roku będzie miała status FIA eTouring Car World Cup.

Sprawdź ofertę kanału Eurosport 1 w PROGRAMIE TV

Nawiązanie partnerstwa z FIA, którego celem jest stworzenie i promowanie FIA Electric GT Championship, to kolejny strategiczny krok Discovery w kierunku rozwoju wyścigów elektrycznych. Doświadczenie grupy medialnej pozwoli na wykreowanie platformy, na której producenci z segmentu premium będą mogli prezentować swoje flagowe samochody GT i innowacyjne technologie.

FIA i Discovery mają ambicję stworzenia przełomowej serii wyścigów szybkich samochodów elektrycznych, które odbywać się będą na znanych torach. Rywalizację regulować będą nowoczesne przepisy, a wszystko to z zerowym śladem węglowym, który jest wpisany w DNA serii.

FIA będzie pełnić rolę regulatora technicznego i sportowego, a Discovery wykorzysta swoje doświadczenie, aby zagwarantować stabilność komercyjną i promocję na całym świecie. Globalna skala platform i kanałów telewizyjnych Discovery umożliwią budowanie świadomości FIA Electric GT Championship na całym świecie w celu maksymalizacji liczby widzów. Discovery będzie również zarządzać międzynarodową dystrybucją praw, podobnie jak w przypadku między innymi igrzysk olimpijskich i PGA TOUR.

W 2023 roku w ramach FIA Electric GT Championship rozegrane zostanie co najmniej sześć wydarzeń na kultowych torach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji. W drugim sezonie seria zostanie rozszerzona na Stany Zjednoczone. Każda runda rozgrywana będzie w ciągu dwóch dni, w trakcie których odbędą się kwalifikacje, sprint i 45-minutowy wyścig główny.

W nowej serii po raz pierwszy w historii FIA zastosowane zostaną superszybkie ładowarki o mocy 700kW, dzięki czemu samochody przez cały wyścig będą mogły wykorzystywać pełnię możliwości. Jednocześnie będzie to pokaz technologii, która jest przyszłością ładowania samochodów elektrycznych.

Jako globalna platforma promująca elektromobilność FIA Electric GT Championship będzie kluczowa w procesie transformacji sportów motorowych w stronę zrównoważonych wyścigów. FIA i Discovery będą organizować wyścigi wykorzystując energię z odnawialnych źródeł, aby zapewnić zerową emisję dwutlenku węgla. Podczas każdego wydarzenia fani będą mogli wejść w świat samochodów elektrycznych, poznać ich moc i innowacyjne technologie wykorzystywane w produkcji. Stworzenie całkowicie elektrycznych mistrzostw wpisuje się w działania FIA pod szyldem #PurposeDriven, których celem jest zapewnienie pozytywnego wkładu sportów motorowych w rozwój takich obszarów jak ochrona środowiska, zdrowie, bezpieczeństwo, diversity & inclusion, czy aktywizacja społeczności lokalnych.

Ogłoszenie FIA Electric GT Championship jest kamieniem milowym dla FIA. To przełomowa, innowacyjna i zrównoważona koncepcja, która oddaje nasze podejście do wyścigów w zakresie technologii, dzięki czemu zainteresuje zarówno producentów, jak i użytkowników dróg. Dlatego tak ważne jest, aby seria była odpowiednio wypromowana. Discovery i Eurosport Events to silny partner, doświadczony w promowaniu sportów motorowych na światowym poziomie – powiedział Jean Todt, prezydent FIA.

Discovery dąży do rozwijania relacji z federacjami i posiadaczami praw sportowych. W przypadku FIA mamy szczęście współpracować z innowacyjną i ambitną organizacją z wyraźną wizją przyszłości. FIA Electric GT Championship to format, którego w wyścigach elektrycznych jeszcze nie było, znakomicie wzbogacający nasza ofertę dla fanów sportów motorowych, a także dla producentów samochodów. Od lat wierzymy w rozwój wyścigów elektrycznych – jesteśmy udziałowcami mistrzostw świata ABB FIA Formuły E, a także – za pośrednictwem Eurosport Events – promotorami pierwszych na świecie mistrzostw elektrycznych samochodów turystycznych FIA eTouring Car World Cup. Discovery jest globalnym nadawcą telewizyjnym, ale obecnie możemy oferować całościowe wsparcie obejmujące dystrybucję na wszystkich platformach, produkcję telewizyjną i rozwiązania marketingowe. Jako globalna platforma promująca elektromobilność i zrównoważony rozwój, cieszymy się, że możemy wykorzystać nasze możliwości w projekcie FIA Electric GT Championship – podkreślił Andrew Georgiou, Eurosport and Global Sports Rights & Sports Marketing Solutions President

Rozwijanie 17-letniej współpracy z FIA jest dla nas zaszczytem. Po raz pierwszy Eurosport Events skorzysta z pełnego potencjału Discovery, co umożliwi nam stworzenie serii, która będzie wizytówką Electric GT. Mamy z FIA wspólną wizję mistrzostw nowej generacji, wykorzystujących zaawansowane technologie i niezwykły potencjał elektromobilności. Wszystko to w ramach pasjonujących, ale także zrównoważonych wyścigów. Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji, a w Electric GT będziemy mogli podziwiać możliwości samochodów elektrycznych i superszybkich ładowarek, które już wkrótce będą dostępne także dla konsumentów – podsumował François Ribeiro, Head of Eurosport Events.

Źródło: Discovery Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *