Dodatkowe audycje dla dzieci i młodzieży w Polskim Radiu

W związku ze zwolnieniem dzieci i młodzieży z obowiązku szkolnego w wyniku epidemii koronawirusa, Polskie Radio proponuje swoim najmłodszym słuchaczom i ich rodzicom dodatkowe audycje w Jedynce i Trójce. Cały czas można słuchać również cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom.

W okresie wymuszonej przez epidemię przerwy w nauce i zajęciach przedszkolnych radiowa Jedynka przygotowała, od 16 marca, nowe propozycje dla najmłodszych słuchaczy. Rodzice z dziećmi znajdą nowe pozycje antenowe do wspólnego słuchania w przedpołudniowym paśmie „Cztery Pory Roku” (godz. 9.00-12.00). W audycji dziennikarze Jedynki podpowiedzą w nim jak zorganizować domowe zabawy i jak wspólnie ciekawie spędzić czas. Z kolei w dźwiękowym konkursie „Od małego do dużego” dzieci będą opisywać jakiś przedmiot lub zjawisko, a dorośli spróbują trafnie odpowiedzieć na pytanie. Nagrodami będą m.in. książki do wspólnego czytania.

O godz. 10.35 Jedynka prezentować będzie codziennie, od poniedziałku do piątku, słuchowisko według powieści Juliusza Verne’a „20 000 mil podmorskiej żeglugi”. To druga część trylogii, w której skład wchodzą jeszcze „Dzieci kapitana Granta” i „Tajemnicza wyspa”. Powieści Verne’a to klasyka literatury przygodowej nie tylko dla młodzieży. W Programie 1 usłyszmy radiową adaptację dzieła z 1974 roku w reżyserii Jerzego Markuszewskiego i dźwiękowej realizacji autorstwa Jerzego Jeżewskiego. W obsadzie: Jan Matyjaszkewicz, Piotr Fronczewski, Igor Śmiałowski, Józef Nalberczak, Andrzej Szalawski.

Również radiowa Trójka przygotowała kilka ciekawych audycji dla dzieci i młodzieży. W codziennej ramówce pojawią się – od poniedziałku do piątku – następujące audycje: „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy (czyta Piotr Fronczewski, godz. 10.30); kulturalne rekomendacje dla dzieci i młodzieży – dziennikarze Trójki polecają książki, płyty i filmy (godz. 11.15) oraz powieść w odcinkach dla młodzieży – realizacja w przygotowaniu (godz. 13.20). Ponadto w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00) pojawią wyjątkowi goście oraz wyemitowana zostanie „Mini Zagadkowa Niedziela”, czyli wybór najciekawszych rozmów z audycji „Zagadkowa Niedziela” Katarzyny Stoparczyk (goście inspirujący dziecięcą wyobraźnię – początek ok. godz. 18.10).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *