Dokument „Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie” w HBO2 i HBO GO

Dwie ikony kina – Carrie Fisher i jej matka, Debbie Reynolds, dzielą się wspomnieniami dotyczącymi życia w świetle reflektorów. Wpuszczają widzów do swojego prywatnego świata w dokumencie nakręconym przed ich niespodziewaną śmiercią. Premiera filmu odbędzie się w piątek, 13 stycznia, w HBO2 i HBO GO.

Dokument HBO „Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie” („Bright Lights: Starring Carrie Fisher And Debbie Reynolds”) pokazuje nierozerwalnie połączone ze sobą biografie dwóch ikon Hollywood: znanej z legendarnej roli księżniczki Lei w „Gwiezdnych wojnach” Carrie Fisher i jej matki Debbie Reynolds, gwiazdy „Deszczowej piosenki”. Artystki zmarły nieoczekiwanie dzień po dniu pod koniec grudnia 2016 roku. Film kręcony był głównie w Beverly Hills, gdzie aktorki mieszkały w dwóch sąsiadujących ze sobą domach. Twórcom udaje się uchwycić niepowtarzalną chemię łączącą pochodzące z dwóch pokoleń, nietuzinkowe gwiazdy Hollywood. Mający dostęp do ich domu i życia autorzy dokumentu pokazują niepowtarzalny dowcip i inteligencję kobiet, które prowadziły co prawda dwa osobne życia, ale przyciągała je do siebie ogromna siła miłości.

Szczery i intymny portret jednych z najbardziej fascynujących kobiet w historii Hollywood – matki i córki, Debbie Reynolds i Carrie Fisher. Sześćdziesięcioletnia Fisher, aktorka, scenarzystka i pisarka, zmarła na skutek zawału serca pod koniec 2016 roku, jakiego doznała podczas lotu z Londynu do Los Angeles. Zaledwie dzień później odeszła jej osiemdziesięcioczteroletnia matka. Wyreżyserowany przez Alexisa Blooma (producent: „We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks”) i laureata Oscara Fishera Stevensa („Before the Flood”) dokument HBO to poruszająca opowieść o barwnych karierach obu artystek i ich życiu prywatnym. W obrazie nie brakuje pełnych nostalgii archiwalnych materiałów. Premiera produkcji odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Premiera filmu odbędzie się w najbliższy piątek, 13 stycznia, w HBO2 o godzinie 22:45. Film będzie dostępny również od rana 13 stycznia w HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *