Dokument „Połączył nas Papież” w Telewizji Polskiej

To, czego nikt nie widział i nie słyszał o Janie Pawle II i wydarzeniach z nim związanych, po raz pierwszy ujawni film dokumentalny Krzysztofa Tadeja „Połączył nas Papież”, który Telewizja Polska zaprezentuje na dwóch swoich antenach.

Bohaterami tego nietypowego dokumentu są bardzo znani dziennikarze i nieznani realizatorzy i operatorzy Telewizji Polskiej, spotykający się z Janemi Pawłem II, a także Benedyktemi XVI i Franciszkiem, przy okazji relacji, transmisji i specjalnych wydarzeń. Opowiedzą oni o kulisach transmisji pielgrzymek papieskich i zdarzeń relacjonowanych z Watykanu, ujawnią zarówno dramatyczne jak i zabawne sytuacje z przygotowań pielgrzymek i własnych kontaktów z papieżami.

Wyłania się z tych osobistych wspomnień nie tylko naprawdę duża rola Telewizji Polskiej w pokazywaniu pontyfikatów trzech kolejnych papieży, ale i szacunek, jakim Jan Paweł II darzył ludzi mediów, w tym tych pracujących dla polskiego nadawcy publicznego.

W filmie występują (w kolejności pojawiania się): Anna Hałas–Michalska, Marek Bieńkowski, Krzysztof Ziemiec, Grażyna Torbicka, Ted Matkowski, Marian Zalewski, Jacek Moskwa, kard. Stanisław Dziwisz, Wojciech Wilanowski, Juliusz Braun, Wojciech Roszkowski, Adam Brodziak, Miron Szydłowski, ks. Rafał Sztejka SJ, Iwona Schymalla, ks. Krzysztof Ołdakowski SJ, Ryszard Kośmiński, Radosław Sęp, ks. Andrzej Koprowski SJ, Tadeusz Szyma, ks. Andrzej Majewski SJ, ks. abp Mieczysław Mokrzycki, Grzegorz Gałązka, Urszula Rzepczak, Witold Rzepczak, Joanna Ładzińska – Molak, ks. abp Wojciech Polak.

„Połączył nas Papież”

Emisja:
TVP1 HD: piątek, 15 sierpnia, godzina 8:00
TVP Polonia: niedziela, 24 sierpnia, godzina 15:30

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *