Dokument w Telewizji Polskiej

Telewizja Polska zaprasza na serię wielkich dokumentów. Historie artystów, zbrodniarzy, bohaterów i zwykłych ludzi w filmach, które na długo pozostają w pamięci.

Więcej niż fikcja – „Pieski świat II”
W wielu wytwornych lokalach serwowane są mrówki, robaki, karaczany czy piżmaki. Restauracje często urozmaicają jadłospisy również o dania przygotowywane z psów. Zabijane z wyjątkową brutalnością trafiają na stoły całego świata. Tym razem twórcy ukazują okrutne obyczaje mieszkańców Meksyku, Anglii, Belgii, Chile, Wietnamu oraz krajów afrykańskich.
Emisja: niedziela, 24 listopada, godzina 21:55, TVP Kultura

Czy świat oszalał? – „Afganistan – wyścig na śmierć i życie”
W Afganistanie stacjonują wojska koalicyjne, które mają problem z pokonaniem – teoretycznie słabszych – oddziałów miejscowych talibów. Terroryści masowo produkują nową broń o nazwie IED – improwizowane urządzenie wybuchowe. Kosztem kilkunastu dolarów powstają bomby siejące spustoszenie. Jak się okazuje żołnierze mogą czuć się bezpiecznie tylko w swoich bazach…
Emisja: poniedziałek, 25 listopada, godzina 00:05, TVP2/HD

Oglądaj z Andrzejem Fidykiem – „Chłopiec żółw”
Historia kolumbijskiego chłopca Didiera cierpiącego na bardzo rzadką chorobę. Postępujące zmiany skórne na plecach powodują, że przypominają one skorupę żółwia. Film opowiada o codziennych zmaganiach chłopca z chorobą.
Emisja: poniedziałek, 25 listopada, godzina 22:50, TVP1/HD

Świat bez fikcji – „Miłość na liście oczekujących”
Chora na mukowiscydozę Kirstie czeka na przeszczep płuc, który może uratować jej życie. Lekarze nie pozostawiają jednak złudzeń – bez przeszczepu ma najwyżej pół roku życia. Mimo to dziewczyna i jej narzeczony rozpoczynają przygotowania do ślubu. Czy wygrają wyścig z czasem?
Emisja: wtorek, 26 listopada, godzina 22:55, TVP2/HD

Świat bez tajemnic – „Patti Smith: sen o życiu”
Po latach życia na prowincji i wieloletniej żałobie jedna z największych artystek lat siedemdziesiątych – Patti Smith – powraca na scenę. Fotograf Steven Sebring towarzyszy jej w podróżach.
Emisja: czwartek 28 listopada, godzina 00:10, TVP2/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *