Drugi sezon „Deep State: Tajny układ” na FOX

Kierownictwo Fox Networks Group (FNG) Europe & Africa ogłosiło dziś, że drugi sezon serialu DEEP STATE: TAJNY UKŁAD będzie miał międzynarodową premierę wiosną 2019 r.

Sprawdź godziny emisji serialu „Deep State: Tajny układ” w PROGRAMIE TV

Udostępniony teaser serialu i pierwsze zdjęcia najnowszego sezonu zawierają nowe wskazówki dotyczące fabularnej kontynuacji szpiegowskiego thrillera, którego akcja nadal obraca się wokół tzw. głębokiego państwa, ale pojawiają się w niej nowi bohaterowie, w tym zdobywca nagrody krytyków i nominowany do Emmy aktor Walton Goggins (Ant-Man i Osa, Tomb Raider).

W drugim sezonie poznamy kulisy niejasnych układów i zasady działania tajnych, zakulisowych machinacji. Po fiasku operacji na Bliskim Wschodzie, uwagę ludzi trzymających władzę skupiają bogate złoża surowców naturalnych w krajach biednej Afryki Subsaharyjskiej. Trwa pierwsza brudna wojna o czystą energię. W najnowszym sezonie dowiemy się także więcej na temat życia poznanych w pierwszej części bohaterów, będziemy świadkami wielkiego upadku bohatera i spisku, którego inspiratorzy chcą przedstawić pewną osobę w oczach Zachodu jako niebezpiecznego terrorystę.

W pierwszym odcinku drugiego sezonu Harry Clarke (Dempsie) i Leyla Toumi (McAdams) są nadal przybici po fiasku akcji w Teheranie. Harry chce odejść ze służby, ale Leyla przekonuje go, aby wrócił i prowadził śledztwo w sprawie tajemniczego i śmiertelnie niebezpiecznego międzynarodowego tajnego układu.

Jego członkowie mają nadzieję zbić fortunę na umowie, którą rząd amerykański negocjuje z Mali, położonym w Afryce Subsaharyjskiej krajem, gdzie znajdują się bogate złoża naturalne o strategicznym znaczeniu dla rozwoju nowych technologii i całego Zachodu. Kiedy trzech amerykańskich żołnierzy sił specjalnych i malijska tłumaczka giną rzekomo w zasadzce, sfinalizowanie gotowej do podpisania umowy staje nagle pod znakiem zapytania.

Współpomysłodawca serialu DEEP STATE: TAJNY UKŁAD, jego scenarzysta, główny producent i reżyser Matthew Parkhill powiedział:

Chciałem, żeby serial DEEP STATE: TAJNY UKŁAD był inteligentnym, filmowym thrillerem z wielką polityką tle, którego akcja odzwierciedla burzliwe czasy, w jakich żyjemy. W tym roku będziemy kontynuować znane z pierwszego sezonu wątki establishmentu z Londynu i Waszyngtonu, pokażemy widzom mechanizmy zakulisowych działań, wprowadzimy nowych bohaterów i odwiedzimy nowe części świata m.in. Mali i bezkresną Saharę, którą zamieszkują Tuaregowie. Nieformalny układ zatacza coraz szersze kręgi, aby czerpać jeszcze większe korzyści z wywołanego i podsycanego przez niego chaosu, a granice między polityką i życiem emocjonalnym głównych bohaterów w dalszym ciągu się zacierają. Bardzo się cieszymy, że możemy przedstawić kolejną odsłonę naszej historii w tak wspaniałej i zróżnicowanej obsadzie.

Sprawdź ofertę kanału FOX w PROGRAMIE TV

W obsadzie drugiego sezonu, do której dołączył Walton Goggins, występują po raz kolejny Joe Dempsie (Gra o tron, Kumple), Karima McAdams (Bez lęku, Wikingowie), Alistair Petrie (Sex Education, Nocny recepcjonista) i Anastasia Griffith (Układy, Dawno, dawno temu). Oprócz nich zobaczymy też nowe nazwiska m.in. Victorię Hamilton (The Crown, Doktor Foster), Alexandra Siddiga (Szpieg, Gotham), Lily Bandę (The Boy Who Harnessed the Wind) oraz Zainab Jah (Elementary, Homeland).

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *