Drugi sezon serialu „Absentia” w AXN


Absentia, doceniony przez krytyków serial w konwencji thrillera, powróci do AXN w 2019 roku. Premiera obejmie m.in. Polskę, Rumunię, Węgry, Bułgarię, Czechy, Słowację, Chorwację, Słowenię, Macedonię, Czarnogórę, Serbię, Mołdawię, Bośnię i Hercegowinę. Trwają zdjęcia w Sofii.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału AXN

Absentia to historia agentki FBI, Emily Byrne (w tej roli znana z serialu Castle Stana Katic), która podczas pościgu za seryjnym mordercą w Bostonie znika bez śladu, a policja uznaje ją za zmarłą. Sześć lat później zostaje odnaleziona w lesie. Nie pamięta, co się z nią działo przez poprzednie lata. Po powrocie do domu dowiaduje się, że jej mąż ponownie się ożenił, a ich syna wychowuje teraz inna kobieta. Bohaterka odkrywa także, że została wplątana w serię morderstw.

W drugim sezonie serialu Emily, po odnalezieniu i zabiciu swojego oprawcy, stara się wrócić do równowagi i odnaleźć w nowej rzeczywistości, w czym pomagają jej syn Flynn i były mąż Nick. Jednak obsesyjne śledztwo Emily doprowadza do odkrycia seryjnego mordercy i niebezpiecznego spisku, który zagraża nie tylko jej rodzinie.

Za produkcję Absentii, która powstała na zamówienie Sony Pictures Television Networks odpowiada Masha Productions. Serial jest emitowany przez AXN i inne stacje należące do Sony w wybranych krajach w Europie i Ameryce Łacińskiej. Producentem wykonawczym i reżyserem serialu jest Oded Ruskin (False Flag). Wśród producentów wykonawczych są także: Julie Glucksman, Stana Katic i Maria Feldman (False Flag, Fauda). Twórcami scenariusza są Gaia Violo i Matt Cirulnick, a za podstawę posłużył im scenariusz do pilota serialu autorstwa Violo.

W drugim sezonie do obsady serialu dołączą Matthew Le Nevez i Natasha Little. Le Nevez wcieli się w postać Cala Isaaca, niezłomnego byłego komandosa z rozbrajająco optymistycznym nastawieniem do życia. Cal rozumie, przez co przechodzi Emily, jest lojalny, empatyczny i bardzo podobny do głównej bohaterki. Little zagra agentkę specjalną Julianne Gunnarsen, doświadczoną, piękną i enigmatyczną profilerkę FBI, która pomimo swojej nonszalancji jest niezwykle skuteczna. Julianne dołącza do bostońskiego biura terenowego FBI po ataku terrorystycznym, który wstrząsnął całym miastem. Oprócz Le Nevez i Little na ekranie pojawią się Patrick Heusinger, Cara Theobold, Angel Bonanni i Neil Jackson.

Źródło: Sony Pictures Television

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *