Drugi sezon serialu „Blanca” trafi na 13 Ulicę

Premiera drugiego sezonu serialu detektywistycznego „Blanca” odbędzie się na 13 Ulicy już 26 lutego. Nowe odcinki włoskiego kryminału emitowane będą w poniedziałki o 22:00.

Sprawdź godziny emisji serialu „Blanca” w PROGRAMIE TV

Blanca Ferrando (Maria Chiara Giannetta) już w pierwszym sezonie rozkochała w sobie widzów swoją nieustraszonością, unikalnym charakterem i energią, dlatego też druga seria pozwoli jeszcze głębiej zanurzyć się w świecie włoskiej policjantki. Odkryjemy m.in. nowe sekrety rodziny bohaterki – być może nawet bardziej szokujące, niż te związane ze śmiercią jej siostry. Wychodzące na jaw tajemnice zatrzęsą w posadach życiem Blanki i jej bliskich – zwłaszcza teraz, gdy bohaterka objęła funkcję konsultantki policyjnej na pełen etat. Praca na posterunku policji w San Teodore pełna jest wyzwań i łamiących głowę śledztw, w których przenikliwość Blanki ponownie okaże się kluczowa w odkryciu prawdy.

W drugim sezonie powrócą również bliscy bohaterki: wierna Lucia (Sara Ciocca, „Sekret bogini fortuny”), która odegra jeszcze większą rolę w życiu Blanki, jej ojciec Leone (Ugo Dighero, „Imperial”) oraz przyjaciółka Stella (Federica Cacciola, „Magiczne noce”), a także koledzy z pracy: komisarz Mauro Bacigalupo (Enzo Paci, „The Great Game”) i Sebastiano (Pierpaulo Spollon, „Doc: w twoich rękach”), którzy odkryją przed widzami zupełnie nowe, nieznane dotąd oblicza. W premierowych odcinkach oczywiście nie zabraknie również inspektora Liguoriego (Giuseppe Zeno, „Rytuał śmierci”). Romantyczne napięcie między nim a Blanką sięga zenitu; zwłaszcza, gdy Ligouri wzbudzi w niej zazdrość niewygaszoną relacją z przeszłości. W nowym sezonie nie zabraknie również świeżych twarzy, które zmuszą Blankę do skonfrontowania się z dawnymi dziejami i podjęcia decyzji na temat kształtu swojego dalszego życia. Z racji, że nowa rola konsultantki policyjnej nie pozwala jej sumiennie zajmować się obowiązkami domowymi, kobieta zmuszona będzie znaleźć pomoc domową. Wybór pada na 50-letnią Elenę, która również skrywa wielką tajemnicę.

Akcja każdego odcinka „Blanki” koncentruje się na odrębnym śledztwie w wybranej malowniczej lokalizacji włoskiego miasta Genoa, dzięki czemu widzowie mają okazję odkryć wszystkie jego zakątki. Poza realizmem nie zabraknie również charakterystycznej dla serii szczypty humoru. Oprócz proceduralnych spraw twórcy przygotowali również zupełnie nową, intrygującą zagadkę rozciągającą się na cały drugi sezon. Komisariat policji zostaje zaatakowany przez tajemniczego, seryjnego zamachowca, który stopniowo rozszerza pole swoich działań na teren całej Genoi, detonując bomby w różnych częściach miasta. Blanca, osobiście zaangażowana w sprawę, rozpoczyna wyścig z czasem, aby uchronić swoich bliskich przed katastrofą.

W nowym sezonie serce głównej bohaterki będzie narażone na wiele trudności w relacjach nie tylko przyjacielskich i rodzinnych, ale również romantycznych. Blanca zrozumie, że niektórzy ludzie potrafią skraść kawałki naszego serca niezależnie od tego, jak bardzo się przed tym wzbraniamy.

Sprawdź ofertę kanału 13 Ulica w PROGRAMIE TV

Za produkcję serialu „Blanca” odpowiada włoska wytwórnia Lux Vide, będąca częścią spółki Fremantle Company.

Źródło: 13 Ulica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *