Drugi sezon serialu „Status związku” w HBO GO

Status związku to uczciwe i pełne humoru podejście do złożonej natury relacji małżeńskich autorstwa Nicka Hornby’ego. Każdy sezon przybliża nam relację innej pary. W nowym sezonie tej wyróżnionej nagrodami Emmy antologii serialowej przyglądamy się relacji Ellen oraz Scotta, w których wcielają się Patricia Clarkson oraz Brendan Gleeson. Drugi sezon serialu Status związku od dzisiaj, 14 lutego, jest dostępny w HBO GO.

Sprawdź ofertę kanału HBO w PROGRAMIE TV

W drugim sezonie, składającego się z 10 minutowych odcinków serialu Statusu związku, Ellen (Patricia Clarkson) co tydzień wyciąga swojego męża Scotta (Brendan Gleeson), zadeklarowanego tradycjonalistę i domatora, z jego strefy komfortu i umawia się z nim w hipsterskiej kawiarni w Connecticut. Na miejscu mają dziesięć minut przed sesją terapii małżeńskiej, aby wypić kawę, zebrać myśli i pokłócić się o wszystko – od kwakeryzmu po zaimki. Każdego tygodnia, między kłótniami, zaczynają układać sobie w głowach, co między nimi poszło nie tak. W miarę upływu czasu zaczynają rozkładać na czynniki pierwsze swoje trwające 30 lat małżeństwo. Wypominają sobie zdrady, analizują wspólne życie seksualne, w końcu dzielą się swoimi słabościami. Pod koniec trwającej 10 tygodni terapii małżeńskiej nie są już tą samą parą, którą byli kiedyś. Czy to jednak wystarczy, aby uratować ich małżeństwo?

W serialu występują Brendan Gleeson (Tragedia Makbeta, Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj), Patricia Clarkson (serial HBO Ostre przedmioty) oraz Esco Jouléy (serial HBO W potrzebie).

Autorem serialu Status związku jest Nick Hornby, a za reżyserię odpowiada dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii reżyser Stephen Frears (Królowa). Obaj pełnią także obowiązku producentów wykonawczych. Producentami wykonawczymi serial są także Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning oraz Emile Sherman. Sophie Reynolds pełni obowiązki producentki z ramienia See-Saw Films. Światowym dystrybutorem jest Endeavor Content.

Drugi sezon serialu Status związku (State of the Union) od dzisiaj, tj. 14 lutego, jest w całości dostępny w HBO GO. Cały sezon liczy 10 odcinków.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *