Drugi sezon „The Gifted: Naznaczeni” na FOX

Brak akceptacji, nienawiść i strach przed innością. Te trzy rzeczy zmuszają do podejmowania trudnych i bezkompromisowych decyzji. Wszyscy fani świata X-Menów będą mogli się o tym przekonać już 8 października na FOX!

Sprawdź godziny emisji serialu „The Gifted: Naznaczeni” w PROGRAMIE TV

Drugi sezon amerykańskiego serialu telewizyjnego The Gifted: Naznaczeni kontynuuje historię rodziny Struckerów, po tym jak odkryli, że ich dzieci mają nadprzyrodzone zdolności, które kwalifikują ich do bycia mutantami. Co ciekawe, sezon połączony jest z filmowym uniwersum X-Men, ale dzieje się w alternatywnej linii czasowej, w której X-Meni gdzieś zniknęli.

Akcja drugiego sezonu serialu rozpoczyna się po zniszczeniu podziemnej bazy, a mutanci muszą znaleźć nowe miejsce na kryjówkę. Jednak nie jest to takie łatwe, dlatego zmuszeni są do podzielenia się na grupy, tworząc siatkę rozlokowaną po całych Stanach. Dodatkowo udaje im się nawiązać kontakt z mutantami z całego świata, żeby zawrzeć szyki i stawić opór polującym na nich jednostkom rządowym. Czy zatrzymają zbliżający się koniec? To nie będzie takie proste…

Mutanci będą musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, w której przyjdzie im żyć. Matt Nix, twórca serialu, opowiada o tym, jak będzie wyglądał drugi sezon:

W drugim sezonie stworzyliśmy dla bohaterów zupełnie nową sytuację. Głównym tematem będzie próba znalezienia nowego pomysłu przetrwanie w tym nieprzyjaznym dla nich świecie. Bohaterowie zupełnie się zmienią i będą musieli na nowo odkryć i przedefiniować swoje relacje ze społeczeństwem. Bardzo podoba mi się pomysł, że każdy z bohaterów zaczyna sobie radzić inaczej z nowymi problemami. Każdy z nich szuka nowej ścieżki, która jest dla nich najbezpieczniejsza. Myślę, że to będzie bardzo interesujące. Pojawią się wspólni wrogowie, ale też nowi sprzymierzeńcy.

Konflikt mutantów z ludźmi już od samego początku nie zapowiadał niczego dobrego. W sezonie drugim będziemy mieli okazję obserwować ten spór na dużo większą skalę. Mutanci staną przed wyborem, który będzie mógł zaważyć na całym ich dotychczasowym życiu.

W pierwszym odcinku sezonu będziemy obserwować wydarzenia przeniesione w czasie o kilka miesięcy do przodu. Dzięki temu będziemy mieć również szansę na obserwację konsekwencji tego, co wydarzyło się w finale pierwszego sezonu, czyli rozłamu między mutantami. Dodatkowo ciężarna Polaris okazała się być dużo potężniejsza niż zwykle. Czy to zwiastuje kłopoty?

W kolejnych odcinkach Tunderbird skontaktuje się z prawniczką, która lata temu zwerbowała go do organizacji mutantów. Ma wielką nadzieję, że ta będzie w stanie mu pomóc. Natomiast Lauren i Andy mają wspólny sen. Reed musi strzec przed grupą pewnego sekretu. Oprócz tego, wewnętrzny krąg okazuje się nieoczekiwanym źródłem pomocy, gdy wygląda na to, że dziecko Polaris cierpi na śmiertelną chorobę…

Ujawniono również, że w najnowszym sezonie The Gifted: Naznaczeni poznamy nową mutantkę – Reevę Paige (Grace Byers). Mówi się o niej, że potrafi produkować dźwięki uderzeniowe tak silne, że „rozpychają” umysły. Jest również liderem zmutowanej grupy o nazwie Wewnętrzny Krąg. Matt Nix wypowiedział się również (być może tylko, by podbić emocje wśród widzów), że Reeva jest zdeterminowana, aby pomóc Polaris przetrwać ciążę, ponieważ ma konkretne plany dotyczące Wewnętrznego Kręgu, a „Polaris jest dużą częścią tych planów”. Czy okaże się to prawdą?

W serialu w role członków rodziny Struckerów wcielą się: Stephen Moyer (Punkt zapalny, Czysta krew) jako Reed Strucker, Amy Acker (Impersonalni) w roli Caitlin Strucker, Natalie Alyn Lind (Gotham), czyli Lauren Strucker, oraz Percy Hynes White (Noc w muzeum 3) jako Andy Strucker. Obok nich wystąpią również Sean Teale (Nastoletnia Maria Stuart) jako Eclipse/Marcos Diaz, Jamie Chung (Gotham) jako Blink/Clarice Ferguson, Emma Dumont (Era Wodnika) jako Polaris/Lorna Dane, Blair Redford (Niewierni) jako Thunderbird/John Proudstar oraz Coby Bell (Tożsamość szpiega) w roli agenta Sentinel Services Jace’a Turnera.

Jak potoczą się losy mutantów? Czy ich życie nadal będzie zagrożone? Premiera drugiego sezonu The Gifted: Naznaczeni już 8 października o godz. 21:05 tylko na kanale FOX!

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *