Drugie urodziny TVP Dokument

TVP Dokument z okazji drugich urodzin zaprasza widzów na wyjątkowe premiery. W bogatej ofercie filmów dokumentalnych zobaczymy m.in. „Mariupol” (10 grudnia) o życiu w mieście usytuowanym na linii frontu w Ukrainie, wstrząsający dokument o ludziach, którzy znikają w samotności i odosobnieniu pt. „Hikikomori – więźniowie z wyboru” (15 grudnia) oraz „Wszystkie role Stanisława Barei” o najwybitniejszym polskim twórcy komedii i mistrzu groteski (31 grudnia).

Sprawdź ofertę kanału TVP Dokument w PROGRAMIE TV

TVP Dokument osadzony jest na trzech mocnych filarach. To znakomite, premierowe produkcje, polskie i zagraniczne, przebogate zasoby TVP oraz danie specjalne – nasze oryginalne cykle dokumentalne. Mogę zdradzić, bo to nasze urodziny, że tuż po Nowym Roku pokażemy z tej półki coś nowego, poruszającego. Szczegóły wkrótce – zapowiedział Piotr Legutko, redaktor naczelny TVP Dokument.

Poniedziałkowe wieczorne pasmo „Polscy dokumentaliści” poświęcone będzie sylwetkom najważniejszych polskich twórców dokumentów, zarówno klasyków gatunku, jak i przedstawicieli młodego pokolenia. 28 listopada o godz. 20:10, reżyserka Agnieszka Wąsikowska porozmawia z Marcinem Koszałką.

We wtorki, po godz. 21:00 wspólnie z Barbarą Włodarczyk przyjrzymy się z bliska problemom współczesnego świata. W filmie „Chiny: tragedia Ujgurów” (22 listopada) zapoznamy się z procesem wynaradawiania przez chiński rząd ludności ujgurskiej. Premierowo zobaczymy też: „W pogoni za nieśmiertelnością” (29 listopada), „Libia – piekło uchodźców” (6 grudnia), „Rosja-Niemcy. Fatalne zauroczenie” (13 grudnia) i „Indie Modiego” (20 grudnia).

W środy około godz. 21:45, w paśmie „Historia bez tajemnic” zobaczymy filmy o wydarzeniach, które zmieniły losy Polski i świata. Filmy: „Casus beli. Po co komu ta wojna?” (23 listopada), „Dlaczego? O Stanisławie Mikołajczyku” (30 listopada), „Głos” – film opowiadający o życiu w zakonie jezuitów (7 grudnia), „Dzielnieśmy stali, celnie rzucali” (14 grudnia), „Grzegorzewska – dać siebie innym” (21 grudnia), czy „Konopnicka” (28 grudnia) to tylko niektóre środowe premiery najbliższych tygodni.

Sprawdź godziny emisji serii „Bałkany w ogniu” w PROGRAMIE TV

Czwartki około godz. 21:00 są zarezerwowane dla miłośników „Ludzkich historii”. Pokażemy poruszające opowieści, do których scenariusz napisało samo życie. Wśród premier znajdzie się wstrząsający dokument „Hikikomori – więźniowie z wyboru” (15 grudnia) oraz wzruszający obraz tymczasowego domu dziecka, położonego w Lisiczańsku, we wschodniej Ukrainie pt. „Dom z drzazg” (22 grudnia). A w czwartki, od 8 grudnia po godz. 22:00 premierowo zobaczymy też czteroodcinkową serię „Bałkany w ogniu”.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *