Drużynowy Puchar Świata w snookerze na żywo tylko w Eurosporcie

Od poniedziałku widzowie Eurosportu będą mogli śledzić emocjonującą rywalizację w drużynowym Pucharze Świata w snookerze z udziałem reprezentantów Polski – Adama Stefanowa i Kacpra Filipiaka. Transmisje turnieju, w tym meczów z udziałem polskiej pary w Eurosporcie 1 lub Eurosport Playerze.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Od 24 do 30 czerwca w chińskim Wuxi rozegrany zostanie Drużynowy Puchar Świata w snookerze, w którym weźmie udział polska para Adam Stefanów – Kacper Filipiak. W turnieju rywalizują 24 drużyny, które zostały podzielone na cztery 6-zespołowe grupy. Polacy znaleźli się w grupie A, a jej rywalami będą Chiny A, Tajlandia, Austria, Norwegia i Niemcy. Naprzeciw Stefanowa i Filipiaka stanie więc m.in. Ding Junhui, czyli jedyny do tej pory zawodnik z Azji, który zajmował pierwsze miejsce w światowym rankingu.

W grupach gra się systemem każdy z każdym i rozgrywa pięć frejmów – cztery w singlu i jeden deblowy, w którym zawodnicy na przemian wykonują uderzenia. Do tabeli liczą się wyniki każdego frejma, a z grupy do ćwierćfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny.

Polacy zmierzą się kolejno z Austriakami, Niemcami, Tajami, Chińczykami i Norwegami. Spotkania grupowe będą odbywały się codziennie od 24 do 28 czerwca. Wszystkie te mecze pokazane zostaną na żywo w Eurosporcie 1 (z Austrią, Niemcami i Chinami) lub Eurosport Playerze (przeciwko Tajlandii i Norwegii). Ćwierćfinały zostaną rozegrane 29 czerwca, a półfinały i finał w niedzielę, 30 czerwca. Drużynowy Puchar Świata skomentują Rafał Jewtuch, Przemek Kruk, Michał Ebert, Grzegorz Biernadski i Jarosław Kowalski. Więcej informacji o snookerze, w tym wiele materiałów wideo na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *