Dzień otwarty w Trójce

Dla dorosłych i dla dzieci otwieramy Program 3 – tak zwykle głosem Wojciecha Manna Polskie Radio zaprasza słuchaczy do odwiedzenia Trójki. W sobotę, 17 maja, cała załoga z Myśliwieckiej 3/5/7 będzie do dyspozycji wszystkich, którzy zechcą zobaczyć siedzibę Programu 3. Podczas Dnia Otwartego nie zabraknie spotkań z dziennikarzami Trójki, specjalnych wydarzeń oraz zaskakujących atrakcji.

Dzień Otwarty Trójki to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć „radio od kuchni”. W sobotę, 17 maja, przez cały dzień od 10:00 do 18:00, można będzie zwiedzać siedzibę Programu 3 – m.in. blok emisyjny, studia nagraniowe, newsroom oraz specjalną „Izbę Pamięci”, czyli muzeum trójkowych osobliwości i ciekawostek w Studiu im. Agnieszki Osieckiej. W programie zwiedzania znajdą się także konkursy z nagrodami w postaci pożądanych przez wszystkich Trójkowych gadżetów oraz pokaz miksowania muzyki z płyt winylowych, na który zapraszają Hirek Wrona i Michał Margański. Ekipa Trójki pokaże także, jak powstaje program na żywo, jak przygotowuje się materiały dźwiękowe do audycji i serwisy informacyjne.

Goście będą mogli zobaczyć Aleję Radiowej Trójki z grającymi ławeczkami i 30-letnim klonem zasadzonym na 30-lecie Listy Przebojów Programu 3, zajrzeć do wozu transmisyjnego i zobaczyć pokazy surwiwalowe przygotowane przez Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu. Jeśli dopisze aura – odbędzie się akcja wspólnego tworzenia oryginalnego trójkowego muralu, malowanego na chodniku przed Trójką. A w słynnym „Sklepiku Walendziku” będzie można kupić Trójkowe książki, płyty i gadżety.

Po Myśliwieckiej 3/5/7 słuchaczy oprowadzać będą dziennikarze Trójki. Wraz ze zwiedzającymi zajrzą do miejsc, w których na co dzień wre życie redakcji, a także do miejsc nieco bardziej tajemniczych.

Przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji. Pojawią się wszystkie nasze gwiazdy, z którymi można będzie swobodnie porozmawiać, dostać dedykację od ulubionego Trójkowego autora, zdobyć autograf Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna i wielu innych – zaprasza na Myśliwiecką 3/5/7 Magda Jethon, Dyrektor Programu 3.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *