Dzień z Planetą Małp na kanale TNT

W niedzielę, 22 kwietnia br., widzowie kanału TNT spędzą cały dzień z kultową serią filmów science-fiction „Planeta Małp”. O tym, jak ważna i przełomowa dla kinematografii jest małpia seria świadczyć może przyznana pierwszej części sagi w 1969 roku nagroda honorowego Oscara za niezwykłą ówcześnie charakteryzację. Emisje filmów rozpoczną się od godziny 7.45.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TNT

Dzień z „Planetą Małp” na kanale TNT rozpocznie się od emisji „Podboju Planety Małp”. W tej części Caesar, syn inteligentnej pary szympansów, ukrywający swoje umiejętności mówienia i myślenia, staje na czele buntu małp poniżanych i masowo wykorzystywanych przez ludzi do niewolniczych prac. „Podbój Planety Małp” to jedna z najmroczniejszych i najbrutalniejszych części całej serii, która wciąga widza pełnym grozy klimatem i zmusza do myślenia. W rolach głównych wystąpili: Roddy McDowall, Don Murray, Natalie Trundy oraz Hari Rhodes.

Kolejnym filmem, jaki zaprezentuje kanał TNT będzie „Bitwa o Planetę Małp”. Akcja dzieje się po wojnie, do której doszło w poprzedniej części sagi. Małpy i ludzie starają się odbudować względny pokój, ale na arenie pojawia się nowy gracz – wojownicze goryle pod dowództwem generała Aldo, który kreśli wizję nowej, jeszcze straszniejszej wojny. Za reżyserię filmu odpowiedzialny był J. Lee Thompson, a w rolach głównych wystąpili: Roddy Mc Dowall, Claude Akins, Natalie Trundy i Lew Ayres.

Następnie wyświetlona zostanie „Planeta Małp”, czyli klasyka filmów science-fiction, która ukształtowała popkulturę i zapewniła małpiej serii ważne miejsce w historii kina. Obraz przedstawia historię astronautów, którzy budzą się z długiej hibernacji po awaryjnym lądowaniu na nieznanej dotąd, lecz do złudzenia przypominającej Ziemię planecie. Wkrótce odkrywają jedną zasadniczą różnicę – na tej planecie to nie ludzie, a człekokształtne małpy tworzą cywilizację, a nowo przybyli goście traktowani są jak intruzi. Dzięki pomocy inteligentnej pary szympansów dr Ziry i dr. Corneliusa – komandor Taylor – dowódca wyprawy uchodzi z życiem i przedostaje się do tzw. „Zakazanej Strefy”. Jaki czeka go los i czego jeszcze dowie się o cywilizacji małp? W rolach głównych wystąpili: Charlton Heston, Roddy McDowall, Kim Hunter i Maurice Evans.

Niedzielne popołudnie rozpocznie się od emisji „W podziemiach Planety Małp”. Akcja tej części ukazuje wyprawę astronauty Brenta, który wyruszył na poszukiwania komandora Taylora i podobnie jak on wylądował na opanowanej przez małpy planecie. Na miejscu odkrywa, że Taylor ukrył się wraz z garstką ludzkich buntowników w tzw. „Zakazanej Strefie”, wobec której małpy szykują wyprawę zbrojną. Szybko przekonuje się również, że wnętrze Planety Małp skrywa jeszcze jedną przerażającą broń. Za reżyserię tej części sagi odpowiedzialny był Ted Post, zaś w główne role wcielili się James Franciscus. Kim Hunter, Maurice Evans i Linda Harrison.

Kolejnym i ostatnim już filmem z serii będzie „Ucieczka z Planety Małp” przedstawiająca historię ucieczki dr. Corneliusa i dr Ziry z Planety Małp na Ziemię. Po wylądowaniu w Los Angeles stają się oni prawdziwą sensacją i zostają zamknięci w zoo. Dr. Cornelius przestrzega ludzkość przed zbliżającą się wojną z małpami i próbą opanowania przez nie Ziemi. Niedługo potem dr Zira zachodzi w ciążę. Czy potomek małp może zagrozić ludzkości? A może zagrożenie nadejdzie z zupełnie innej strony? Film wyreżyserował Don Taylor, a w rolach głównych wystąpili: Roddy McDowall, Kim Hunter, Bradford Dillman i Natalie Trundy.

Źródło: Turner Broadcasting System

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *