Dzień Ziemi w Polsat Viasat Nature

Dzień Ziemi to coroczne święto, które honoruje osiągnięcia ruchu ekologicznego i podnosi świadomość w zakresie potrzeby ochrony zasobów naturalnych Ziemi dla przyszłych pokoleń. Co roku Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia i aby uczcić to ważne wydarzenie, Polsat Viasat Nature zaprasza na cały weekend z programami o otaczającym nas świecie przyrody. Przez cały dzień, w sobotę 22 i niedzielę 23 kwietnia, widzowie będą mogli obserwować niesamowitą różnorodność i naturalną siłę naszej planety, zwracając jednocześnie uwagę na stojące przed nami wyzwania. Spektakularny weekendowy cykl programów zabierze nas do każdego zakątka planety, od rezerwatu Masai Mara w Kenii po skaliste tereny Kanady.

Z programem „Dzika Kanada” – rozległą tematycznie, ale niezwykle szczegółową serią opowiadającą wyjątkowe historie o tym, jak każda pora roku wpływa na zwierzęta i rośliny znajdujące się na terenie Kanady, wybierzemy się na odległą północ.

W serii „Nil: rzeka ostateczna” będziemy podążać wzdłuż Nilu od jego tajemniczych źródeł do delty na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Udamy się na wyprawę razem z afrykańskimi łowcami nocy i odkryjemy śmiertelnie niebezpieczne strategie, które lwy, lamparty i hieny wykorzystują do nocnego polowania. W 1. i 2. sezonie programu „Królowie pustyni: lwy z Namibii” zbliżymy się do prawdziwych lwów pustynnych, które przemierzają surowe góry, wydmy, bezkresne żwirowe równiny, a czasem nawet plaże Wybrzeża Szkieletowego w Namibii.

Sprawdź godziny emisji audycji „Nil: rzeka ostateczna” w PROGRAMIE TV

„Nasza tajemnicza planeta” zabierze nas w podróż przez najwspanialsze zjawiska w przyrodzie i przedstawi intrygujące i wizualnie zapierające dech w piersiach zwierzęce spektakle. Z programem „Nowa Zelandia: podwodne życie” udamy się na odległe południowe szerokości geograficzne naszej planety, by poznać trudy morskiego życia i dramaty dzikich zwierząt żyjących na ośnieżonych fiordach. Z kolei z serią „Najpiękniejsze krajobrazy” wybierzemy się w podróż przez najpiękniejsze i najbardziej majestatyczne naturalne krajobrazy świata i odkryjemy wspaniałości rzek, dżungli i gór.

W weekendowym cyklu z okazji Dnia Ziemi zostaną wyemitowane również takie programy jak: „Niezwykła przyroda Madagaskaru”; „Ziemia: cztery pory roku”; „Wielka Afryka”; „Największe migracje w przyrodzie”; „Masai Mara” oraz „Reguły z Serengeti”.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Viasat Nature w PROGRAMIE TV

Maraton przyrodniczych emocji w sobotę 22 i niedzielę 23 kwietnia tylko na Polsat Viasat Nature.

Źródło: Viasat World

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *