„Dzika Korea” na kanale Nat Geo Wild

Dawno temu Korea kojarzona była z niezwykłym bogactwem przyrody. Teraz znana jest przede wszystkim z trudnej sytuacji geopolitycznej. Ale za kurtyną polityki, tyranii i konfliktu między północą a południem, wciąż można znaleźć oszałamiająco piękną naturę.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo Wild

Półwysep Koreański od lat rozdarty jest ostrym konfliktem politycznym na północ i południe. Zanim jednak doszło do rozłamu, miliony lat temu natura ukształtowała ten teren w niezwykły sposób. Znajdziemy tu niesamowite bogactwo fauny i flory, sąsiadujące z tętniącymi życiem metropoliami.

Podczas tej niecodziennej wędrówki zobaczymy ślady konfliktu i inne efekty działalności człowieka, które przysłaniają to, co na Półwyspie najpiękniejsze – mokradła i góry, zamieszkane przez fascynujące stworzenia. Na naszej drodze spotkamy m.in. delfiny butlonose, jastrzębie i ciekawskie jenoty azjatyckie, które od tysięcy lat żyją w sąsiedztwie ludzi. Odwiedzimy też rozciągającą się między wrogimi państwami strefę zdemilitaryzowaną. Ten pas ziemi stał się jedyną w swoim rodzaju enklawą dzikiej przyrody. Zamieszkujące go dziki, szerszenie azjatyckie i żurawie wiodą spokojne życie, nieświadome, że znajdują się w samym centrum ludzkiego konfliktu.

Dzika Korea – premiera w środę 15 stycznia o godz. 21:00 na kanale Nat Geo Wild.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *