Eduardo Zulueta Prezesem AMC Networks International

AMC Networks ogłosiło dzisiaj, że Eduardo Zulueta awansował na nowo utworzone stanowisko Prezesa AMC Networks International (AMCNI), na którym będzie nadzorował globalne działania firmy. Zulueta, który obecnie zarządza kanałami z portfolio AMCNI w Ameryce Łacińskiej oraz Europie Południowej, nową funkcję obejmie z dniem 1 listopada i nadal będzie odpowiadał przed Edem Carrollem piastującym w AMC Networks stanowisko Chief Operation Officera.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

AMC Networks International zarządza blisko 40 kanałami telewizyjnymi, w tym globalnymi markami AMC i SundanceTV, oraz regionalnymi stacjami dostępnymi w ponad 140 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Azji i Afryki.

W ciągu ostatnich kilku lat Eduardo odegrał znaczącą rolę w rozwoju AMC Networks w Europie Południowej oraz Ameryce Łacińskiej – powiedział Carroll. – Jest on silnym liderem, którego ogromna wiedza na temat rozwoju marek skierowanych do szerokiej rzeszy odbiorców, rozległe kontakty w branży oraz duże doświadczenie w zarządzaniu wysokodochodowymi biznesami będą wsparciem dla kolejnego etapu naszej działalności wraz z poszerzaniem oferty programowej i rozwojem AMC Networks na skalę globalną.

Bardzo się cieszę, że mam możliwość zarządzania AMC Networks International i dalszego budowania silnego portfolio marek i programów, które zdobywają liczne nagrody – powiedział Zulueta. – Jestem dumny z tego, że na tak szybko rozwijającym się rynku kanałów telewizyjnych, AMCNI jest dobrze spozycjonowany na międzynarodowy rozwój dzięki sile kontentu i wartości, jakie tworzymy dla naszych partnerów odpowiedzialnych za dystrybucję i reklamę. W naszą działalność na całym świecie zaangażowane są zespoły utalentowanych ludzi z pasją. Z niecierpliwością czekam na bliższą współpracę z nimi i wspólne udoskonalanie naszej oferty, zarówno tej globalnej jak i w poszczególnych regionach.

W 2014 roku, po zakupie przez AMC Networks firmy Chellomedia – działu Liberty Global odpowiedzialnego za produkcję międzynarodowych treści, Zulueta został mianowany Prezesem AMCNI na Amerykę Łacińską i Europę Południową, gdzie zarządzał rozwojem zróżnicowanego portfolio marek telewizyjnych firmy, takich jak AMC i SundanceTV, oraz czołowymi markami lokalnymi w Ameryce Łacińskiej i Europie Południowej, w tym popularnymi kanałami kulinarnymi el gourmet i Canal Cocina, kanałami filmowymi Europa Europa i Canal Hollywood, kanałami lifestyle’owymi Decasa i Mas Chic, oraz wieloma innymi.

W latach 2005-2014 Zulueta był Dyrektorem Zarządzającym Chellomedia na Hiszpanię i Portugalię. Wcześniej piastował kluczowe stanowiska w kilku firmach hiszpańskiej branży telewizyjnej, w tym Dyrektora Zarządzającego postprodukcyjnej firmy Molinare Spain, Dyrektora Zarządzającego producenta kanałów tematycznych – Multicanal, Dyrektora Programowego i ds. Kontentu platformy cyfrowej Via Digital oraz Dyrektora Zarządzającego Fremantle Media na Hiszpanię i Portugalię. Zulueta był także konsultantem dla takich firm jak RTL Group, nadawcy francuskiego M6 oraz hiszpańskiej firmy usługowej VAV. Przed rozpoczęciem kariery w branży telewizyjnej, przez wiele lat pracował w branży usług finansowych.

Źródło: AMC Networks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *