AMC Networks ogłosiło dzisiaj, że Eduardo Zulueta awansował na nowo utworzone stanowisko Prezesa AMC Networks International (AMCNI), na którym będzie nadzorował globalne działania firmy. Zulueta, który obecnie zarządza kanałami z portfolio AMCNI w Ameryce Łacińskiej oraz Europie Południowej, nową funkcję obejmie z dniem 1 listopada i nadal będzie odpowiadał przed Edem Carrollem piastującym w AMC Networks stanowisko Chief Operation Officera.

Sprawdź ofertę kanału AMC w PROGRAMIE TV

AMC Networks International zarządza blisko 40 kanałami telewizyjnymi, w tym globalnymi markami AMC i SundanceTV, oraz regionalnymi stacjami dostępnymi w ponad 140 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Bliskim Wschodzie i w wybranych regionach Azji i Afryki.

W ciągu ostatnich kilku lat Eduardo odegrał znaczącą rolę w rozwoju AMC Networks w Europie Południowej oraz Ameryce Łacińskiej – powiedział Carroll. – Jest on silnym liderem, którego ogromna wiedza na temat rozwoju marek skierowanych do szerokiej rzeszy odbiorców, rozległe kontakty w branży oraz duże doświadczenie w zarządzaniu wysokodochodowymi biznesami będą wsparciem dla kolejnego etapu naszej działalności wraz z poszerzaniem oferty programowej i rozwojem AMC Networks na skalę globalną.

Bardzo się cieszę, że mam możliwość zarządzania AMC Networks International i dalszego budowania silnego portfolio marek i programów, które zdobywają liczne nagrody – powiedział Zulueta. – Jestem dumny z tego, że na tak szybko rozwijającym się rynku kanałów telewizyjnych, AMCNI jest dobrze spozycjonowany na międzynarodowy rozwój dzięki sile kontentu i wartości, jakie tworzymy dla naszych partnerów odpowiedzialnych za dystrybucję i reklamę. W naszą działalność na całym świecie zaangażowane są zespoły utalentowanych ludzi z pasją. Z niecierpliwością czekam na bliższą współpracę z nimi i wspólne udoskonalanie naszej oferty, zarówno tej globalnej jak i w poszczególnych regionach.

W 2014 roku, po zakupie przez AMC Networks firmy Chellomedia – działu Liberty Global odpowiedzialnego za produkcję międzynarodowych treści, Zulueta został mianowany Prezesem AMCNI na Amerykę Łacińską i Europę Południową, gdzie zarządzał rozwojem zróżnicowanego portfolio marek telewizyjnych firmy, takich jak AMC i SundanceTV, oraz czołowymi markami lokalnymi w Ameryce Łacińskiej i Europie Południowej, w tym popularnymi kanałami kulinarnymi el gourmet i Canal Cocina, kanałami filmowymi Europa Europa i Canal Hollywood, kanałami lifestyle’owymi Decasa i Mas Chic, oraz wieloma innymi.

W latach 2005-2014 Zulueta był Dyrektorem Zarządzającym Chellomedia na Hiszpanię i Portugalię. Wcześniej piastował kluczowe stanowiska w kilku firmach hiszpańskiej branży telewizyjnej, w tym Dyrektora Zarządzającego postprodukcyjnej firmy Molinare Spain, Dyrektora Zarządzającego producenta kanałów tematycznych – Multicanal, Dyrektora Programowego i ds. Kontentu platformy cyfrowej Via Digital oraz Dyrektora Zarządzającego Fremantle Media na Hiszpanię i Portugalię. Zulueta był także konsultantem dla takich firm jak RTL Group, nadawcy francuskiego M6 oraz hiszpańskiej firmy usługowej VAV. Przed rozpoczęciem kariery w branży telewizyjnej, przez wiele lat pracował w branży usług finansowych.

Źródło: AMC Networks