Ekoweekend 2023 w TVP Kobieta

Z okazji Dnia Ziemi, przypadającego na 22 kwietnia, TVP Kobieta przygotowała specjalną weekendową ofertę programową poświęconą tematyce ochrony środowiska. Widzowie obejrzą m.in. filmy dokumentalne: „Brazylia. Historia naturalna”, „Królestwo. Jak grzyby stworzyły nasz świat”, „O miodzie i ludziach” czy „Życie ukryte w jeziorze”. Nie zabraknie również specjalnych odcinków programów własnych anteny – „Pięknie przyprawiona” oraz „Kwiaty na warsztat”.

Sprawdź godziny emisji audycji „Królestwo. Jak grzyby stworzyły świat” w PROGRAMIE TV

Od poniedziałku, 17 kwietnia widzowie mogą podziwiać dziką Brazylię w cyklu dokumentalnym pt. „Brazylia. Historia naturalna”, ukazującym piękno przyrody tego kraju – niedostępne krainy Amazonki, wybrzeże Atlantyku i wyspy otaczające ten egzotyczny kraj. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 9:00.

Przez cały weekend (od 21 do 23 kwietnia) repertuar TVP Kobieta wzbogacony zostanie o audycje, w których widzowie znajdą podpowiedzi, co zrobić, by wdrożyć ekologiczne zachowania w życie. W programie „Moda na rodzinę” zaprezentowane zostaną sposoby na kuchnię zero waste (piątek, godz. 7:30). Aneta Łańcuchowska w „Pięknie przyprawionej” pokaże jak zdrowo i sprytnie wekować, by nie marnować jedzenia (piątek, godz. 17:25), a Karol Okrasa zaserwuje potrawy z warzyw ekologicznych („Okrasa łamie przepisy”, sobota, godz. 14:55). Joanna Lewandowska, prowadząca program „Kwiaty na warsztat”, podpowie jak stworzyć donicę pełną roślin pożytecznych dla owadów (sobota, godz. 18:55) oraz jak wykorzystać stary mebel, by stworzyć praktyczny zielnik (niedziela, godz. 10:30).

Kolejną propozycją anteny jest wielokrotnie nagradzany film dokumentalny „Sól Ziemi”. Sebastio Salgado, legendarny brazylijski fotograf, w swoim projekcie poświęconym pięknu Ziemi, po raz pierwszy zdecydował się odejść od fotografii społecznej na rzecz dokumentowania terenów nietkniętych przez zachodnią cywilizację, gdzie bez przeszkód nadal rozwija się fauna i flora. Emisja dokumentu w sobotę o godz. 1:15.

W niedzielę o godzinie 9:30 TVP Kobieta zaprasza widzów w fascynującą wędrówkę śladami niezwykłych owadów. „O miodzie i ludziach” to film dokumentalny przedstawiający życie pszczół, bez których życie ludzkie byłoby zagrożone. Niestety, w ciągu kilku lat ich populacja bardzo się zmniejszyła. Rolnicy na całym świecie próbują naprawić szkody wyrządzone przez człowieka. Czy wspólna historia pszczół i ludzi przetrwa?

„Home – S.O.S. Ziemia!”, kolejna weekendowa propozycja anteny, to wspólny projekt Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. Jest to filmowa podróż, przez wszystkie kontynenty, której celem jest zwrócenie uwagi świata na problemy i zagrożenia środowiska naturalnego. Emisja dokumentu w niedzielę o godz. 1:20.

Cykl dokumentalny „Życie ukryte w jeziorze” (sobota i niedziela, godz. 5:30) ukaże piękno i bioróżnorodność jezior. Woda, źródło życia, jest niezwykle ważna dla każdego żyjącego stworzenia. Jeziora stanowią ogromny i cenny rezerwuar słodkiej wody, który jest domem dla bogatych i różnorodnych form życia.

Sprawdź ofertę kanału TVP Kobieta w PROGRAMIE TV

W ekoweekend TVP Kobieta proponuje widzom programy wpisujące się w ideę budowania świadomości ekologicznej. Antena pokazuje również, że warto dbać o środowisko za pomocą małych, ale istotnych gestów. Razem z TVP Kobietą zadbaj o to, co naprawdę ważne!

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *