Ekstraklasa na sezon 2022/23 wraca do Telewizji Polskiej

TVP pokaże jeden mecz z każdej kolejki. Sezon rozpocznie transmisja meczu Lech Poznań – Stal Mielec, w sobotę, 16 lipca o godz. 14:30 w TVP Sport.

Sprawdź godziny transmisji Ekstraklasy w PROGRAMIE TV

Po wakacyjnej przerwie rozpoczyna się sezon 2022/23 PKO Ekstraklasy – pierwsza kolejka rozpocznie się w piątek, 15 lipca. Okres odpoczynku piłkarzy był czasem wytężonej pracy dla skautów i włodarzy klubów, efektem jest kilka bardzo ciekawych ruchów transferowych m.in. zakup Afonoso Sousy oraz wypożyczenie Giorgio Citaiszwiliego przez Lecha Poznań, sprowadzenie, dobrze znanego z gry w Warcie Poznań, Makany Baku przez Legię Warszawa czy powrót do Ekstraklasy Pawła Olkowskiego, który zagra w nadchodzącym sezonie dla Górnika Zabrze. Na boisku pojawią się również dobrze znani i efektownie grający zawodnicy.

Jest w Ekstraklasie kilku piłkarzy, szczególnie w drużynach z czołówki, dla których naprawdę warto przychodzić na stadiony: w Lechu Poznań jest to duet Amaral – Ishak, w Pogoni Szczecin świetnie prezentuje się Kamil Grosicki, w Rakowie Częstochowa jest Ivi Lopez, w Legii jest to Josue czy Bartosz Kapustka – zachęca do śledzenia meczów Ekstraklasy Maciej Iwański, który skomentuje pierwszy mecz w TVP Sport. Komentator podkreśla również, że w nadchodzącym sezonie walka o tytuł Mistrza Polski może być bardzo zacięta – Mamy Mistrza Polski, czyli Lecha, który chce tytuł obronić. Dochodzi do tego Raków Częstochowa, na pewno takie ambicje ma również Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. Jest jeszcze Legia Warszawa, która po ostatnim słabym sezonie, ma aspiracje, żeby wrócić do walki o czołowe lokaty – dodaje Maciej Iwański.

Sprawdź ofertę kanału TVP Sport w PROGRAMIE TV

Spotkanie Lecha ze Stalą skomentuje Kazimierz Węgrzyn, a gośćmi prowadzącego studio Mariusza Jankowskiego będą cenieni eksperci: Sebastian Mila (będzie na miejscu w Poznaniu), Robert Podoliński i Marcin Żewłakow.

Transmisja od godz. 14:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HBBTV.

TVP Sport będzie transmitować jeden wybrany mecz kolejki, a skróty wszystkich meczów kibice zobaczą w magazynie ,,GOL” podsumowującym najświeższe wydarzenia w PKO Ekstraklasie. W programie również wywiady i opinie najlepszych ekspertów, zapraszamy w każdy poniedziałek o godz. 20:15 do TVP Sport (na czas Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Eugene emisja wyjątkowo o godz. 22:00).

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *