EURO 2016: Francja-Rumunia i Polska-Irlandia Płn. w TVP1 HD

Na początek mecz Francja – Rumunia, w piątek od godziny 20:25. Polacy czekają jednak na niedzielę, 12 czerwca 2016 roku, i spotkanie naszej reprezentacji z Irlandią Północną od godziny 17:25. Transmisje w TVP1 HD, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz w Nicei. Przeciwnikiem będzie Irlandia Północna, która nie przegrała 12 kolejnych spotkań. Mecz komentować będą ze Stade de Nice Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski. Przy boisku zlokalizowane będzie ministudio, a po meczu Jacek Kurowski „na żywo” porozmawia z piłkarzami. Natomiast w TVP Sport o godzinie 20:20 będzie można obejrzeć wydanie specjalne magazynu „4-4-2”, poświęcone temu wydarzeniu a także pokazywanemu przez TVP turniejowi Copa America. Podobne wydania „4-4-2” będzie można obejrzeć w dzień przed i dzień po meczu Polaków. Wszystkie bramki EURO 2016 będą pokazywane w programach informacyjnych, także sportowych, w TVP1, TVP2 i TVP3.

W sport.tvp.pl będzie można wybrać komentarz alternatywny do meczu Polska-Irlandia Północna – Macieja Iwańskiego oraz Piotra „Izaka” Skowyrskiego, znanego komentatora e-sportu. – To uzupełnienie przez Telewizję Polską bardzo bogatej oferty obsługi EURO 2016 oraz potwierdzenie, że nadawca publiczny jest otwarty na świat nowych mediów – mówi dyrektor TVP Sport, Włodzimierz Szaranowicz. – W czasie alternatywnej transmisji internetowej meczu zaoferujemy widzom możliwość interakcji na żywo, a także wykorzystamy nasze kanały w mediach społecznościowych – na facebooku i twitterze, gdzie śledzi nas kilkaset tysięcy fanów sportu.

W piątek, 10 czerwca, w meczu otwarcia Francja zmierzy się z Rumunią. Transmisja w TVP1 HD, na stronie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Stream od godziny 20:25. Spotkanie skomentują ze Stade de France w Saint-Denis Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow. Studio poprowadzi Dariusz Szpakowski.

Telewizja Polska pokaże 11 najważniejszych spotkań EURO 2016 w TVP1 HD, sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Stream: cztery fazy grupowej – mecz otwarcia Francja – Rumunia (10 czerwca) oraz trzy spotkania reprezentacji Polski – z Irlandią Północną (12 czerwca), Niemcami (16 czerwca) oraz Ukrainą (21 czerwca). Oprócz tego na antenie Jedynki będzie można zobaczyć dwa mecze 1/8 finału, dwa mecze ¼ finału, półfinały oraz finał.

Plan transmisji:

Piątek (10 czerwca)
Francja – Rumunia, godzina 20:25, TVP1 HD i sport.tvp.pl

Niedziela (12 czerwca)
Polska – Irlandia Północna, godzina 17:25, TVP1 HD i sport.tvp.pl

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *