Eurosport 2 z historyczną oglądalnością dzięki meczowi Borussia – Bayern

Sobotni hit Bundesligi pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium był najchętniej oglądaną sportową transmisją w historii kanału Eurosport 2 w Polsce. Emocjonujące spotkanie, w którym przeciwko sobie zagrały między innymi największe gwiazdy reprezentacji Polski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, oglądało średnio aż 806 tysięcy widzów. W punkcie kulminacyjnym relację śledziło aż milion kibiców. W czasie trwania meczu Eurosport 2 był liderem oglądalności wśród wszystkich płatnych kanałów telewizyjnych w Polsce.

Starcie dwóch wielkich rywali w Bundeslidze elektryzowało nie tylko kibiców w Niemczech, ale również w Polsce. Borussia Dortmund wygrała 1:0, przyczyniając się do spadku Bayernu Monachium na drugie miejsce w tabeli, co zapowiada niesamowite emocje w walce o mistrzostwo Niemiec. Transmisję tego spotkania na antenie Eurosportu 2 śledziło 806 tysięcy (grupa 3+), a w grupie komercyjnej (16-49 lat) 446 tys. widzów (rating 2,55). Przełożyło się to na udział w rynku telewizyjnym odpowiednio na poziomie 5,5% (grupa 3+) i 8,5% (grupa 16-49). Co więcej, w grupie komercyjnej, w trakcie trwania meczu, Eurosport 2 był trzecim najchętniej oglądanym kanałem w Polsce (za telewizją TVN i Polsat). Zasięg transmisji objął 1,5 mln widzów.

Sobotni mecz pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium był zdecydowanie najciekawszym piłkarskim wydarzeniem weekendu. Wielki pojedynek gwiazd naszej reprezentacji, Roberta Lewandowskiego z Łukaszem Piszczkiem, miał decydować o układzie sił w tabeli Bundesligi i tak faktycznie było. Cieszymy się, że dzięki obszernym transmisjom Bundesligi w Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player kibice przez cały sezon mogą oglądać pasjonującą walkę o mistrzostwo Niemiec – mówi Adam Widomski, Eurosport Channel Director w Polsce.

Warto podkreślić, że obecny sezon Bundesligi cieszy się rekordową popularnością na antenie Eurosportu 2. Po 11. kolejkach kanał zanotował wzrost oglądalności na poziomie 27% w grupie 3+ i aż 67% w grupie 16-49 w porównaniu do ubiegłego sezonu.

Poprzedni rekord Eurosportu 2 również należał do meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. 1 listopada 2014 spotkanie śledziło 691 tys. widzów.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *