Eurosport i Lindsey Vonn ze wspólnym projektem Chasing History

Eurosport rozpoczął współpracę z Lindsey Vonn, najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii narciarstwa alpejskiego. Nadawca i słynna sportsmenka stworzą niezwykłą serię programów zatytułowanych „Chasing History”. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany w lutym 2017 roku.

Program pokaże między innymi przygotowania amerykańskiej gwiazdy do osiągnięcia wymarzonego celu, jakim jest pobicie rekordu w liczbie zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, który obecnie należy do Ingemara Stenmarka. To jeden z najbardziej ekscytujących tematów w sportach zimowych w drodze do Igrzysk Olimpijskich PjongCzang 2018, które będą relacjonowane w Eurosporcie. Lindsey Vonn ma w dorobku aż 76 triumfów w PŚ. Do wyrównania rekordu Stenmarka brakuje jej dziesięciu zwycięstw.

Dzięki „Chasing History” kibice dowiedzą się także, jak wygląda życie Lindsey Vonn – zarówno podczas zawodów i treningów, jak i w sytuacjach prywatnych. Widzowie będę mieli niepowtarzalną okazję poznania motywacji i inspiracji ikony narciarstwa alpejskiego.

Jestem zaszczycona, że w ramach „Chasing History” otrzymałam od Eurosportu szansę podzielenia się swoją historią. Dla mnie osobiście najbliższe 18 miesięcy będzie niesamowicie ekscytującym czasem w moim profesjonalnym życiu i nie mogę sobie wyobrazić lepszego partnera od Eurosportu. Stacja śledziła moje losy w czasie dotychczasowej kariery, więc nadszedł czas, abym w zamian pozwoliła zajrzeć do mojego prywatnego życia. Dzięki temu widzowie poznają codzienne wyzwania, które na swojej drodze spotykają profesjonalni sportowcy – powiedziała Lindsey Vonn.

Program „Chasing History” będzie emitowany na wszystkich platformach Eurosportu, w tym w usłudze „Eurosport Player”, gdzie użytkownicy mogą oglądać zarówno relacje na żywo, jak i w archiwum – po zakończeniu transmisji . Dodatkowe materiały będą również dostępne w specjalnej aplikacji, która zostanie uruchomiona w lutym 2017 roku przed startem serii.

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Lindsey, która bezsprzecznie jest gwiazdą o globalnym zasięgu. W trakcie swojej kariery udowodniła, że nie tylko przełamuje bariery, ale również jest wzorem dla milionów ludzi na całym świecie. Na wszystkich platformach Eurosportu fani otrzymają unikatową szansę poznania przygotowań światowej klasy sportowca, jak również wzlotów i upadków w pogoni za historią – stwierdził Peter Hutton, CEO Eurosportu.

W czerwcu 2015 roku Discovery Communications i Międzynarodowy Komitet Olimpijski podpisały porozumienie, które zapewniło Eurosportowi wyłączne prawa telewizyjne i multimedialne na transmisje do 50 krajów Europy czterech najbliższych igrzysk olimpijskich (PjongCzang 2018, Tokio 2020, Pekin 2022 i letnie igrzyska w 2024 roku).

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *