Extreme Sports Channel z transmisją gdańskiej gali UFC

Organizacja UFC ogłosiła, że w 2017 roku w Europie zorganizowane zostaną trzy dodatkowe gale. Jedna z nich odbędzie się 21 października w gdańskiej Ergo Arenie. Transmisja wydarzenia tylko na Extreme Sports Channel.

Z pięciu wydarzeń organizowanych przez UFC na Starym Kontynencie w 2017 roku najbardziej emocjonującym dla Polaków będzie gala, która odbędzie się w sobotę 21 października w Gdańsku na Ergo Arenie. UFC ostatni raz gościło w Polsce w kwietniu 2015 roku. Wówczas walką wieczoru było ponowne starcie Mirka Cro Copa i Gabriela Gonzagi. Od tamtego czasu polscy fani mogli zobaczyć, jak Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni kobiet w wadze słomkowej, aż cztery razy skutecznie broni swojego tytułu. Na tym jednak nie kończą się sukcesy Polaków w UFC – nie można zapomnieć o Karolinie Kowalkiewicz, która walczyła z Jędrzejczyk o tytuł mistrzyni wagi słomkowej i aktualnie może się pochwalić numerem drugim w rankingu tej kategorii wagowej, oraz o Danielu Omielańczuku, znajdującym się aktualnie na 12. pozycji w rankingu zawodników wagi ciężkiej.

Pozostałe wydarzenia, których organizację ogłosiło UFC, to gala w Glasgow w Szkocji, która odbędzie się w niedzielę, 16 lipca oraz gala w Rotterdamie w Holandii, która będzie miała miejsce w sobotę, 2 września.

Europa pozostaje dla nas bardzo ważnym rynkiem, także w kontekście międzynarodowego wzrostu zainteresowania walkami UFC, jaki obserwujemy od kilku lat. To logiczne, że zaangażowaliśmy się w organizację kolejnych wydarzeń na terenie Europy w 2017 roku. Zarówno gala w Glasgow z 2015 roku, jak i event zorganizowany w Rotterdamie w zeszłym roku były wyprzedane i odniosły niekwestionowany sukces – podjęcie decyzji o ponownej organizacji walk w tych miastach było niezwykle proste. Jeśli zaś weźmiemy pod uwagę zainteresowanie Polaków MMA oraz poziom talentu, jaki prezentują polscy zawodnicy walczący w ramach naszej organizacji, powrót UFC do Polski jest dla nas także logiczny – powiedział Joe Carr, Senior Vice President UFC International and Content

Wszystkie gale UFC można w Polsce oglądać na żywo wyłącznie na Extreme Sports Channel.

Źródło: AMC Networks International – UK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *