„Fear The Walking Dead” i „HUMANS” w maju na kanale AMC

9 maja 2016 roku kanał AMC wyemituje premierowy odcinek 1. sezonu serialu „Fear The Walking Dead”, partnerskiej produkcji „The Walking Dead” będącej najpopularniejszym serialem w USA wśród widzów w wieku od 18 do 49 lat. W tym samym tygodniu, w czwartek 12 maja, zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serii „HUMANS”, której amerykańska premiera zgromadziła przed telewizorami 2,5 miliona widzów.

Składający się z sześciu odcinków 1. sezon „Fear the Walking Dead” to odważny obraz zagłady świata spowodowanej pojawieniem się zainfekowanych osób, widziany z perspektywy amerykańskiej rodziny. Akcja rozgrywa się w Los Angeles, do którego główni bohaterowie uciekli, aby pozbyć się dawnych problemów i pogrzebać przeszłość. Stabilne i spokojne życie, które udało się wreszcie wspólnie stworzyć Madison Clark (Kim Dickens) – szkolnej pani pedagog oraz nauczycielowi angielskiego Travisowi Manawa (Cliff Curtis), zostanie wystawione na niejedną próbę. Codzienne trudności związane ze zbudowaniem więzi pomiędzy dwiema rozbitymi rodzinami, zostają odsunięte na dalszy plan, kiedy świat staje w obliczu katastrofy. Bohaterowie będą musieli zdobyć się na wewnętrzną przemianę oraz oswoić najczarniejsze zakamarki swoich dusz.

„Fear The Walking Dead” opowiada historię równoległą do tej znanej z pierwszego sezonu „The Walking Dead”. Rozgrywa się w czasie, kiedy ranny Rick Grimes – zarówno w serialu jak i w komiksie – leży w szpitalu w śpiączce. Obudzi się 4-5 tygodni później, kiedy świat pogrąży się już w chaosie. „Fear The Walking Dead” pokazuje widzom, co się wydarzyło w czasie, kiedy spał. Na początku opowieści wszystko dopiero zaczyna chylić się ku zagładzie, a bohaterowie powoli odkrywają mroczne i niebezpieczne aspekty życia w apokaliptycznym świecie. Wraz z przemianą ludzi w zombie, dochodzi do coraz liczniejszych aktów przemocy, ale dla większości przyczyna tych zdarzeń wciąż jest nieznana. Bohaterowie będą musieli przystosować się do zmieniającej się rzeczywistości. Serialowa rodzina stanowi centralny punkt produkcji, jest swoistym przewodnikiem po nowo poznawanym świecie – powiedział Dave Erickson, producent wykonawczy, współtwórca i scenarzysta serialu.

Serial „Fear the Walking Dead” zyskał uznanie krytyków na całym świecie. Portal „Digital Spy” określił oglądanie go mianem „porywającego przeżycia”, a według dziennika The Daily Telegraph produkcja „umiejętnie buduje napięcie i obserwuje ludzkie dramaty”.

Producentami wykonawczymi „Fear the Walking Dead” są Robert Kirkman, Gale Anne Hurd, Greg Nicotero, David Alpert i David Erickson, a producentem serii jest AMC Studios.

W serialu występują: Kim Dickens jako Madison, Cliff Curtis jako Travis, Frank Dillane jako Nick, Alycia Debnam-Carey jako Alicia, Elizabeth Rodriguez jako Liza, Ruben Blades jako Daniel, Mercedes Mason jako Ofelia, Lorenzo James Henrie jako Chris i Colman Domingo jako Strand.

Pierwszy z sześciu odcinków 1. sezonu serialu widzowie będą mogli zobaczyć już w poniedziałek, 9 maja o godzinie 21:00. Kolejne odcinki w każdy poniedziałek o godzinie 21:00.

W tym samym tygodniu, 12 maja o godzinie 21:00, kanał AMC wyemituje pierwszy odcinek brytyjsko-amerykańskiej produkcji „HUMANS”. Akcja serialu rozgrywa się na przedmieściach Londynu w równoległej rzeczywistości, w której najnowszym gadżetem będącym w posiadaniu każdej zapracowanej rodziny jest Synth – zaawansowany technologicznie służący – robot obdarzony sztuczną inteligencją, przerażająco podobny do swojego ludzkiego odpowiednika. „HUMANS” napisany przez brytyjskich scenarzystów Sama Vincenta i Jonathana Brackleya („Tajniacy”, „Spooks: The Greater Good”) i oparty na wielokrotnie nagradzanym szwedzkim serialu science fiction „Prawdziwi”, dotyka problemów, które pojawiają się, gdy cienka granica dzieląca ludzi i maszyny zaczyna się powoli zacierać.

Ten nowatorski ośmioodcinkowy serial, nominowany do nagrody BAFTA 2016, produkowany jest we współpracy z brytyjskim Channel 4 i Kudos (producentem „Utopii” i „Broadchurch”), oraz AMC U.S. Amerykańska premiera „HUMANS” zgromadziła przed telewizorami 2,5 miliona widzów i tym samym znalazła się na piątym miejscu na liście najlepszych seriali w sezonie 2014-2015 emitowanych w sieciach telewizji kablowej.

W serialu występują: William Hurt jako dr George Millican, Katherine Parkinson jako LauraHawkins, Gemma Chan jako Anita, Tom Goodman-Hill jako Joe Hawkins, Lucy Carless jako Mattie Hawkins, Colin Morgan jako Leo, Pixie Davis jako Sophie Hawkins, Ivanno Jeremiah jako Max, Theo Stevenson jako Toby Hawkins, Emily Berrington jako Niska, Neil Maskell jako D.S. Peter Drummond, Will Tudor jako Odi, Rebecca Front jako Vera, Danny Webb jako Hobb oraz Sope Dirisu jako Fred.

Pierwszy odcinek 1. sezonu „HUMANS” zostanie wyemitowany w czwartek, 12 maja o godzinie 21:00. Kolejne odcinki w każdy czwartek o godzinie 21:00.

Źródło: AMC Networks International – UK 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *