Ferie zimowe 2020 w radiowej Czwórce – muzyka, zabawa i sport

Przez cały czas trwania ferii zimowych na antenie Czwórki pojawią się specjalne cykle poradnicze, sportowe ciekawostki, informacje dotyczące bezpieczeństwa zimą oraz muzyczne playlisty #snowtrack układane przez dziennikarzy i muzyków. Czwórka obecna będzie również podczas największych zimowych imprez plenerowych w Polsce.

W każdy czwartek w audycji „Stacja Kultura” (godz. 10.00-12.00) Damian Sikorski zaprezentuje nową odsłonę zimowej playlisty. Dziennikarz poprosi znanych muzyków i dziennikarzy o wybranie 10 utworów, które towarzyszyć będą zimowym aktywnościom. Listy udostępnione zostaną na stronie czworka.online tak, by słuchacze mieli do nich szybki i łatwy dostęp.

Sezon zimowy jest już oficjalnie rozpoczęty, a wraz z nim zaczęły się ferie. Warto zatem przygotować się do nich również pod względem muzycznym. W końcu przebojowe dźwięki towarzyszą wszystkim na wyjazdach. Nieważne czy zima, czy lato – w sercu gra muzyka! Stąd nasz pomysł na przegląd najlepszych kawałków do szaleństw na stoku! – mówi Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny Czwórki.

Czwórka obecna będzie podczas najważniejszych imprez zimowych w całym kraju. Dziennikarze spotkają się ze słuchaczami m.in. podczas Międzynarodowych Zawodów Robotycznych „Robotic Arena” we Wrocławiu (25 stycznia), w trakcie imprezy dla snowboardzistów „OSCYP Snowboard Contest” w Białce Tatrzańskiej (1 lutego) oraz na największym festiwalu muzyki i sportów zimowych w Polsce „SnowFest” w Szczyrku (28-29 lutego).

Przez cały czas trwania ferii w doskonale znanych słuchaczom audycjach pojawią się tematy dotyczące bezpieczeństwa, aktywnego wypoczynku, wyboru sprzętu, nowinek technologicznych, wydarzeń kulturalnych i sportowych. W cyklu „Klubowe ferie” w audycji „Pierwsze słyszę” (godz. 6.00-9.00) Kamil Jasieński poleci najlepsze imprezy klubowe. Z kolei Ada Janiszewska w cyklu „Kulturalne ferie” w audycji „Stacja kultura” (10.00-12.00) zaprosi słuchaczy na bezpłatne wydarzenia kulturalne: wystawy, spektakle, pokazy filmów, kluby dyskusyjne w Polsce i te na całym świecie, dostępne przez Internet.

Karina Terzoni w audycji „Rozbiegani” w specjalnym serwisie „Trening za darmo” przygotuje przegląd bezpłatnych wydarzeń sportowych w całej Polsce. W „Przeglądach sportowych”, „Strefie sportu” i „Wiadomościach” Czwórki dziennikarze informować będą o sportowych wydarzeniach odbywających się w trakcie ferii w całym kraju, a także o pogodzie i warunkach w górach.

Patryk Kuniszewicz wraz z reporterami „Stacji nauka” (12.00-13.00) przybliży zimowe ciekawostki naukowe. Słuchacze poznają m.in. właściwości wełny merynos, dowiedzą się z jakich materiałów produkowane są narty, skąd pochodzą poszczególne style łyżwiarskie i jak działają gogle.

Z kolei w „Czacie Czwórki” przez sześć kolejnych piątków (od 17 stycznia do 21 lutego w godz. 15.00-15.30) w cyklu „W cztery oczy…” reporterzy Czwórki odwiedzą m.in. serwis narciarsko-snowboardowy, porozmawiają z instruktorami sportów zimowych, będą relacjonować rozgrzewki biegówkowe dla ochotników oraz sprawdzą czy maszer i jego zaprzęg już doczekali się pierwszych biegów w zimowych okolicznościach przyrody.

Kuba Marcinowicz w technologicznej audycji „TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem” będzie testował aplikacje przydatne zimą, m.in. „Snocru”, „Szlaki turystyczne”, „Kasprowy Wierch”, „Exa Ski Tracker” czy „Tajemnice wokół Babiej Góry”. Dziennikarze sprawdzą popularne „apki” pogodowe, te dotyczące górskich szlaków, związane z wyciągami narciarskimi, lodowiskami i najlepszymi trasami narciarskimi po to, by słuchacze mieli dostęp do najlepszych programów i nowinek technologicznych, które ułatwią przygotowanie zimowego wyjazdu.

To wciąż nie koniec atrakcyjnych tematów w przygotowanej na czas ferii zimowej ramówce Czwórki. Prowadzący „Tędy po Trendy” – Ola Jasińska i Mateusz Kulik sprawdzą, co kryje się pod hasztagiem #ferie na Instagramie. Przegląd najciekawszych wpisów i „tagów” z tygodnia pozwoli odpowiedzieć na pytanie, jak słuchacze Czwórki spędzają ferie: w górach, przy kominku, na stoku, a może… nad morzem? Dodatkowo Mateusz Kulik w „Strefie Gamingu” będzie omawiał gry, które klimatem i tematyką nawiązują do zimy.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *