Off Festival 2016 na antenie Trójki

Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym wydarzeniem muzycznym, po Open’erze i koncertach w ramach trasy Męskie Granie, któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia jest OFF Festival. Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje 5 sierpnia 2016 roku. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.

Od piątku 5 sierpnia do niedzieli 7 sierpnia, czyli przez cały festiwal, ekipa dziennikarzy Trójki będzie na bieżąco informować słuchaczy o jego przebiegu. Dzięki audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, miłośnicy dobrej muzyki wysłuchają relacji z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiadów z artystami.

W piątek, 5 sierpnia, Trójka nada specjalne OFF-owe wydanie „Fest Programu” Grzegorza Hoffmanna (godziny 13:00-14:00), a Jacek Hawryluk poprowadzi z Katowic „W tonacji Trójki” (godziny 14:00-16:00). Słuchacze Programu 3 będą mogli poczuć atmosferę imprezy również dzięki Annie Gacek, która zaprasza na wieczorną „Offensywę” (godziny 22:00-24:00).

Relacje Trójkowych dziennikarzy z OFF Festiwalu pojawią się również w sobotę 6 sierpnia w: „Radiowym Domu Kultury” (godziny 12:00-14:00), „Liście osobistej” Piotra Metza (godziny 19:00-22:00), a w niedzielę 7 sierpnia Anna Gacek opowie o imprezie w „Piosenkach bez granic” Wojciecha Manna (godziny 10:00-12:00).

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Festiwal tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od sześciu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas tegorocznej, jedenastej już imprezy, na festiwalowej „Scenie Trójki” wystąpią – wzorem ubiegłych lat – artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 (m.in. Napalm Death, Mgła, Księżyc, Daniel Avery, Basia Bulat oraz grupa SBB grająca swój debiut „Nowy Horyzont”, a także Komety w repertuarze grupy Partia).

Przy festiwalu powstanie również Kawiarnia Literacka goszcząca poetów, pisarzy i ludzi kultury. Jej gospodarzami będą m.in. Michał Nogaś z Programu 3 i Szymon Kloska z Instytutu Książki. W programie spotkania m.in. z: Ewą Berbeką, Katarzyną Puzyńską, Marcinem Podolcem czy Jackiem Świdzińskim. Ponadto gościem spotkania „Wyklętych droga – z nicości w blask” będzie Wacław Holewiński, współautor nowego programu literackiego w Trójce pt. „Mistrz i Katarzyna”.

Źródło: Polskie Radio

One Comment on “Off Festival 2016 na antenie Trójki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *