Film „Body/Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej w HBO

W niedzielę, 27 marca 2016 roku, w HBO odbędzie się telewizyjna premiera filmu „Body/Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Historia dojrzałego mężczyzny (Janusz Gajos) i jego dorastającej córki (Justyna Suwała) próbujących pogodzić się ze śmiercią najbliższej im osoby zdobyła uznanie krytyków i publiczności na całym świecie. Film został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie, a także najważniejszymi polskimi nagrodami filmowymi – Złotymi Lwami i Orłami.

„Body/Ciało” to historia ukrywającego się pod maską cynika Janusza (Janusz Gajos), który po śmierci żony próbuje poradzić sobie z bólem po jej stracie i wychowywaniem dorastającej córki Olgi (Justyna Suwała). Dziewczyna cierpi na anoreksję. Po kolejnym zaostrzeniu się choroby Janusz postanawia umieścić Olgę na oddziale psychiatrycznym. Ta trafia pod opiekę psychoterapeutki Anny (Maja Ostaszewska). Kobieta twierdzi, że potrafi porozumiewać się ze zmarłymi, także z matką Olgi.

Obraz otrzymał wiele nagród, w tym przyznawanego za najlepszą reżyserię Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Filmowym w Berlinie dla Małgorzaty Szumowskiej („33 sceny z życia”, „W imię…”), która wraz z operatorem Michałem Englertem („Wszystko, co kocham”, „Nieulotne”) napisała scenariusz do filmu. „Body/Ciało” tryumfował na festiwalu filmowym w Gdyni, zgarniając cztery statuetki, w tym główną nagrodę – Złote Lwy, jak również w Warszawie, zdobywając cztery Polskie Nagrody Filmowe – Orły. Zapadające w pamięć kreacje stworzyli odtwórcy głównych ról: znakomity Janusz Gajos (nagrodzony za najlepszą główną rolę męską zarówno na festiwalu w Gdyni, jak również przez Polską Akademię Filmową), brawurowa Maja Ostaszewska (Polska Nagroda Filmowa Orly za najlepszą główną rolę kobiecą) oraz debiutująca na dużym ekranie, przejmująca Justyna Suwała (nagroda w Gdyni za najlepszy debiut aktorski).

Telewizyjna premiera filmu „Body/Ciało” odbędzie się już w niedzielę, 27 marca, w HBO o godzinie 20:10. Film będzie również dostępny w serwisie internetowym HBO GO.

Źródło: HBO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *