Film „Chce się żyć” premierowo w TVP2 HD

Dwójka pokaże wielokrotnie nagradzany film Macieja Pieprzycy „Chce się żyć” z Dawidem Ogrodnikiem, Arkadiuszem Jakubikiem i Dorotą Kolak w rolach głównych. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej.

„Chce się żyć” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia cierpiącego na czterokończynowe porażenie mózgowe Mateusza (Dawid Ogrodnik), który mimo niemożności komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu, udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha.

Kiedy Mateusz przyszedł na świat, lekarze wydali na niego wyrok, uznając go za „roślinę”. Jednak rodzice chłopca nigdy nie pogodzili się z diagnozą, wierząc, że mimo problemów z komunikacją, ich syn jest w pełni sprawny intelektualnie. Mateusz dorasta otoczony troską i miłością, zyskując wiernego przyjaciela – mieszkającą w sąsiedztwie Ankę. Jednak los sprawia, że chłopak musi rozłączyć się z rodziną i trafia do specjalistycznego ośrodka opiekuńczego. Z dala od bliskich podejmuje trudną walkę o godność i prawo do normalnego życia. Film dedykowany pamięci reżyserki Ewy Pięty, autorki dokumentalnego filmu „Jak motyl”, który stał się inspiracją do powstania filmu.

„Chce się żyć”

Premiera: czwartek, 4 czerwca, godzina 20:40

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *