Film dokumentalny „Watani: Mój dom” w Stopklatce TV

Głośny dokument opowiadający o owładniętej wojną domową Syrii z perspektywy rodziny uciekającej z Aleppo. Nominowany do Oscara „Watani: Mój dom” na antenie Stopklatki TV zagości premierowo 24 stycznia o godz. 0:20. Zobaczyć go będzie można w ramach środowego pasma Kino konesera.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Stopklatka TV

„Watani: Mój dom” to doceniony przez krytyków z całego świata, krótkometrażowy film dokumentalny z 2016 roku. Opowiada przejmującą historię rodziny, która w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości, postanawia uciec z ogarniętej wojną domową Syrii i rozpocząć nowe życie w Europie. Po stracie męża, który został uprowadzony przez ISIS, matka z czwórką dzieci musi uciekać z ojczyzny. Dokument przedstawia ich trzyletnią podróż z Aleppo do małego miasteczka w Niemczech, opowiada także o próbie przystosowania się do nowego życia oraz tęsknocie za domem.

Autorem dokumentu jest laureat wielu międzynarodowych nagród filmowych, niemiecki reżyser i producent Marcel Mettelsiefen. To jego najnowszy film dokumentalny o uchodźcach z Syrii. Aby nakręcić „Watani: Mój dom”, Mettelsiefen odbył ponad 25 podróży na Bliski Wschód. Opłaciło się. Film otrzymał m.in. nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny.

W Stopklatce TV obejrzeć go będzie można już 24 stycznia, w środę o godz. 0:20 w ramach pasma Kino konesera. Pokazywane w nim filmy to dzieła z niebanalną fabułą, obrazy nagradzane na międzynarodowych festiwalach oraz głośne produkcje, cieszące się uznaniem krytyków filmowych z całego świata.

Źródło: Stopklatka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *