Film „Zenek” w TVP VOD

„Zenek” to fabularna historia jednej z największych gwiazd muzyki disco polo, Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który dzięki uporowi, ciężkiej pracy i wielu wyrzeczeniom osiągnął niebywały sukces. Film zgromadził w kinach ponad pół miliona widzów, a już od 12 kwietnia będzie dostępny w TVP VOD.

Sprawdź ofertę kanałów TVP w PROGRAMIE TV

W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się dwóch aktorów. Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”) zagrał piosenkarza z początków jego kariery w latach 80-tych. Krzysztof Czeczot („80 milionów”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Pitbull”) zagrał rolę Zenka dojrzałego, osiągającego spektakularne sukcesy na scenie disco polo.

Skoczna muzyka, łatwa melodia, komunikatywny tekst. Martyniuk jest człowiekiem, który – jak sam mówi – całe życie chciał po prostu śpiewać i dawać ludziom radość, wytchnienie. Jego intencje są czyste, prawdziwe i to się po prostu czuje w jego muzyce – powiedział Krzysztof Czeczot, odtwórca roli Zenka.

W pozostałych rolach wystąpiła plejada znakomitych aktorów: Klara Bielawka (żona Danuta), Agnieszka Suchora i Roman Gancarczyk (rodzice Zenka), Jan Frycz (ojciec Danusi), Piotr Cyrwus, Magdalena Berus, Andrzej Andrzejewski oraz Karol Dziuba. Gościnnie towarzyszą im gwiazdy muzyki disco lat 80-tych: autor przeboju „Never ending story” – Limahl oraz John McInerney, wokalista grupy Bad Boys Blue.

Film wyreżyserował Jan Hryniak, znany z takich produkcji jak „Trzeci” czy „Trik”.

Mamy w scenariuszu świat Cyganów i gangsterów, obraz prowincji i wielkomiejskich cwaniaków. Są łóżka polowe z kopiowanymi po nocach kasetami, jest i koncert na kilkadziesiąt tysięcy widzów. Wszystko łączy posta głównego bohatera (…) Mam nadzieję, że będzie to film, który po latach może być przekonującym zapisem czasów, w których disco polo święciło triumfy – powiedział Jan Hryniak, reżyser filmu.

Film od niedzieli, 12 kwietnia obejrzeć będzie można w serwisie TVP VOD: https://vod.tvp.pl/website/zenek,45547913

Będzie to jedna z najświeższych premier filmowych udostępnionych w serwisie TVP VOD już dwa miesiące po premierze kinowej.

To film o mojej miłości do muzyki, do żony, do fanów. Ogólnie film fajny, pokazujący klimaty lat 80, 90. Ten film trzeba zobaczyć – skomentował Zenon Martyniuk, muzyk, którego życiorys zainspirował powstanie filmu „Zenek”.

Źródło: Telewizja Polska

One Comment on “Film „Zenek” w TVP VOD”

  1. Obejrzałem wczoraj Zenka na vod tvp i jeśli ktoś lubi jego jako artystę to polecam. Prosty ale miły film w odbiorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *