Filmowa oferta TVP Kultura

W nadchodzącym tygodniu miłośników kina nie zawiedzie TVP Kultura. W ciągu kilku najbliższy dni na kulturalnej antenie Telewizji Polskiej będziemy mogli obejrzeć trzy wyjątkowe filmy – „Wszystko co kocham”, „Granice miłości” i „Obsługiwałem angielskiego króla”.

„Granice miłości”
W niedzielny wieczór TVP Kultura zaprasza widzów na dramat kryminalny „Granice miłości”, opowieść o kilku kobietach, które muszą zmierzyć się z osobistymi tragediami.
Sylvia (Charlize Theron) znakomicie radzi sobie prowadząc restaurację, jednak w życiu prywatnym czuje się zupełnie bezradna. Okaleczona emocjonalnie, zmagająca się z wydarzeniami z przeszłości, wikła się w nietrwałe związki z przypadkowo spotkanymi mężczyznami.
Maria (Tessa Ia), której ojciec został ranny w wypadku samolotu, po latach spotyka matkę, która porzuciła ją tuż po urodzeniu.
Ginie (Kim Basinger) – z powodu nowotworu – usunięto pierś. Zarówno kobieta jak i jej mąż nie potrafią zaakceptować tej sytuacji. W życiu Giny pojawia się jednak Nick (Joaquim de Almeida).
Emisja: niedziela, 27 stycznia, godzina 20:30 i 02:15

„Obsługiwałem angielskiego króla”
W poniedziałek TVP Kultura zaprasza na podszytą tragizmem komedię Obsługiwałem angielskiego króla. Film jest adaptacją powieści Bohumila Hrabala.
Jan Díte (Oldřich Kaiser), po kilkunastoletnim pobycie w więzieniu wychodzi na wolność. Mężczyzna wspomina swoją przeszłość: dzieciństwo, pracę w roli kelnera, swoje małżeństwo z Niemką Lizą (Julia Jentsch) oraz wybuch wojny, która brutalnie zweryfikowała wszystkie jego życiowe plany.
Emisja: poniedziałek, 28 stycznia, godzina 20:20

„Cztery noce z Anną”
W środę TVP Kultura zaprasza na wieczór z polskim kinem. Dramat psychologiczny Cztery noce z Anną to opowieść, której ramy wyznaczają granice niewielkiego miasta. Były więzień, a obecnie pracownik przyszpitalnej spalarni, Leon (Artur Steranko) mieszka ze schorowaną babcią. W życiu tego osamotnionego mężczyzny jest jednak coś, co stanowi dlań odskocznię od ponurej rzeczywistości. Wieczorami Leon podgląda pielęgniarkę Annę (Kinga Preis). Nie mogąc zbliżyć się do kobiety, podaje jej środek nasenny, po czym zakrada się do jej mieszkania i ją obserwuje. Z czasem składa Annie kolejne „wizyty”.
Emisja: środa, 30 stycznia, godzina 21:00

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *