Filmowa oferta TVP Kultura

W nadchodzącym tygodniu swoich widzów nie zawiedzie TVP Kultura. Jak zawsze kulturalna stacja Telewizji Polskiej przygotowała kilka ambitnych propozycji filmowych.

„Życie i cała reszta”
TVP Kultura kontynuuje zapoczątkowany kilka tygodni temu przegląd filmów Woody Allena. Tym razem widzowie będą mieli okazję zobaczyć film Życie i cała reszta. Jak to często bywa u Woody Allena również i tym razem pod fasadą komedii kryje się dramat. Początkujący pisarz, 21-letni Jerry (Jason Bigos), nie potrafi dogadać się ze swoją dziewczyną Amandą (Christina Ricci). Mężczyzna szuka pomocy u psychoanalityka. Bez rezultatu. Poznaje jednak Davida (Woody Allen), 60-letniego pisarza, który gotów jest udzielić młodszemu koledze kilku życiowych rad.
Emisja: sobota, 17 listopada, godzina 20:20

„Blask”
Kolejna propozycja TVP Kultury to dramat biograficzny Blask. Film opowiada o losach słynnego pianisty Davida Helfgotta (Geoffrey Rush). Historia skupia się między innymi na dzieciństwie muzyka, które zaważy na całym jego późniejszym życiu. Ojciec Davida jest apodyktyczny i nadopiekuńczy. Kocha syna, jednak przede wszystkim dąży do tego, by ten rozwijał talent muzyczny. Gdy jednak David ma okazję wyjechać do USA na stypendium, ojciec stawia veto. Z pomocą młodemu pianiście przychodzi przyjaciółka, Katharine, która namawia go, by wreszcie przeciwstawił się ojcu. David trafia do Londynu, gdzie pobiera lekcje u znanego profesora. Muzyk nie potrafi jednak poradzić sobie z przeszłością – przeżywa załamanie nerwowe i trafia do szpitala psychiatrycznego. Równowagę odzyska dopiero po wielu latach.
Emisja: poniedziałek, 19 listopada, godzina 20:20

„Hańba”
Hańba to film, który powstał na podstawie książki J. M. Coetzeego pod tym samym tytułem. Jego bohaterem jest profesor David Lurie (John Malkovich), wykładowca pracujący na uniwersytecie w Kapsztadzie. Naukowiec, dwukrotny rozwodnik, obecnie żyje na uboczu i głównie poświęca się swoim pasjom – poezji i muzyce klasycznej. Wszystko zmienia się, gdy w życiu Davida pojawia się studentka Melanie (Antoinette Engel). Profesor wdaje się w romans z kobietą, co jednak okaże się brzemienne w skutkach.
Emisja: wtorek, 20 listopada, godzina 22:30

„Sto tysięcy dolarów w słońcu”
Jak wyglądał Jean-Paul Belmondo w 1964 roku? Odpowiedź na antenie TVP Kultura w filmie Sto tysięcy dolarów w słońcu. Pracujący jako kierowca Rocco (w tej roli J-P. Belmondo) pewnego dnia kradnie z firmy ciężarówkę wypełnioną cennym towarem, bronią i amunicją o wartości tytułowych stu tysiącach dolarów. Śladem mężczyzny natychmiast rusza Herve Marec (Lino Ventura), przyjaciel Rocca pracując w tej samej firmie, który musi odzyskać auto i ładunek.
Emisja: środa, 21 listopada, godzina 21:05

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *