Filmowy tydzień w TVP Kultura

W tym tygodniu TVP Kultura zaprasza na kilka wyjątkowych seansów filmowych. Będzie można zobaczyć interesujące i wartościowe filmy oraz wspaniałych aktorów – między innymi Danutę Szaflarską.

W sobotę, 20 października, o godzinie 20:20 w ramach cyklu Filmy Woody Allena zostanie nadany film Wszyscy mówią: kocham cię. Kilkunastoletnia dziewczyna z Manhattanu opowiada o swej licznej rodzinie. Rozwiedziony ojciec mieszka w Paryżu, matka i ojczym organizują postępowe akcje społeczne w Nowym Jorku, dwie przyrodnie siostry kochają się w koledze szkolnym, trzecia ma wyjść za mąż. Ale poznaje bardzo atrakcyjnego gangstera. Film zostanie ponownie nadany w nocy z soboty na niedzielę o godzinie 01:25.

Warto również obejrzeć w poniedziałek, 22 października, o godzinie 20:20 Wyśnione życie aniołów, opowieść o przyjaźni dwóch osób zupełnie innych osobowościach. Isa podróżuje po Francji, po drodze imając się różnych zajęć. W Lille poznaje Marie. Rówieśniczki szybko znajdują wspólny język i wspólnie postanawiają „radzić sobie” ze światem. Efektem tego będzie zaskakujący finał. Film zostanie ponownie nadany w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 01:10.

We wtorek, 23 października, o godzinie 22:10 trzeba koniecznie obejrzeć film Pora umierać. To wzruszająca historia staruszki (w tej roli Danuta Szaflarska), której pogody ducha może pozazdrościć niejeden młody człowiek. Pani Aniela mieszka w starym domu, zaś jej jedynym towarzyszem jest pies o imieniu Filadelfia. Tylko czasem odwiedza ją syn i wnuczka. Zamiary tego pierwszego nie są jednak zbyt szczere… Mimo że „pora umierać”, pani Aniela postanawia zmienić coś w swoim życiu.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *