Finał Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w piłce nożnej na żywo w TVP Polonia

W sobotę, 8 lipca o godz. 15:45 w Lesznie, rozpocznie się wielki finał Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w piłce nożnej. Zarówno finał, jak i uroczystość zakończenia Mistrzostw będą transmitowane przez TVP Polonia. Do finału awansowały drużyny Polonia Glasgow oraz Białe Orły Tilburg i zmierzą się o puchar i tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych.

Sprawdź godziny transmisji Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w PROGRAMIE TV

TVP Polonia relacjonuje Mistrzostwa Drużyn Polonijnych w piłce nożnej w Lesznie już po raz trzeci. Gorąco kibicuję tym, którzy przeszli do finału i jestem z nimi całym sercem. Z przyjemnością będę przyglądał się szlachetnej, sportowej rywalizacji i cieszę się, że TVP Polonia bierze w tym wydarzeniu czynny udział – powiedział Jakub Dybek, Dyrektor TVP Polonia.

W meczu o trzecie miejsce wezmą udział PNS Schiedam i FC Polska Wiedeń.

Gośćmi specjalnymi Finału będą: Jerzy Engel, były selekcjoner polskiej reprezentacji w piłce nożnej oraz Jan Dziedziczak, sekretarz stanu, pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą.

W tegorocznych Mistrzostwach w Lesznie wzięło udział 8 drużyn z Europy. Na turnieju pojawiła się silna reprezentacja Polonii holenderskiej – wystąpiły: Białe Orły z Tilburga, PNS Schiedam z Rotterdamu i SV Tec z miejscowości Tiel. Nie zabrakło polonijnego klubu FC Polska z Wiednia oraz drużyny FC Polonia Berlin. W tym roku po raz pierwszy w Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z klubów: Polonia Falcons FF ze Sztokholmu i Polonia Glasgow.

Gospodarzem Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w piłce nożnej jest Klub Piłkarski Polonia 1912 Leszno. Idea Mistrzostw została zapoczątkowana dwa lata temu.

Sprawdź ofertę kanału TVP Polonia w PROGRAMIE TV

Transmisja z Meczu finałowego i uroczystości zamknięcia Mistrzostw Europy Drużyn Polonijnych w Piłce Nożnej, w sobotę 8 lipca od godziny 15:45, tylko na antenie TVP Polonia.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *