Finałowy sezon „Halt And Catch Fire” na Showmax


Finałowy sezon Halt & Catch Fire trafia dziś na Showmax! Twórcy serialu, Christopher Cantwell oraz Christopher C. Rogers wraz z nominowanym do Oscara reżyserem – Juanem Jose Campanellą, tym razem przenoszą zabierają widzów w podróż do lat 90! To czas przełomowych sukcesów technologicznych, wielkich pieniędzy i jeszcze większej rywalizacji między firmami IT oraz wizjonerami, takimi jak Joe MacMillan (Lee Pace, znany z Hobbita i Strażników Galaktyki), jeden z głównych bohaterów, walczący o realizację pomysłów wyprzedzających czas.

Akcja czwartego sezonu Halt & Catch Fire rozgrywa się w erze hałaśliwego modemu internetowego i ciężkich monitorów kineskopowych. To już ostatnia część opowieści o amerykańskiej rewolucji technologicznej, w której obserwujemy branżę komputerową od momentu jej raczkowania w latach 80., po pierwsze, pewne kroki w przyszłość w ostatnim dziesięcioleciu XX wieku. Najnowszy sezon Halt & Catch Fire nie tylko przywołuje wspomnienie niebieskiej planszy systemu operacyjnego Windows 90, ale również ukazuje toczące się w Dolinie Krzemowej starcia o pomysły na stworzenie pierwszej przeglądarki internetowej w stylu Google’a. Zobacz narodziny rozwiązań, bez których obecnie nikt nie wyobraża sobie codzienności.

Zdeterminowani bohaterowie w drodze po sukces nieraz ubrudzą sobie ręce i zdecydują się zboczyć ze ścieżki wyznaczonej przez poczucie moralności. Gordon, Joe i Cameron jak dotąd nie wygrali w żadnym technologicznym wyścigu, ale mają już swoje miejsce w biegu po tytuł twórców pierwszej przeglądarki internetowej. Joe odczuwa już zmęczenie, choć nie daje tego po sobie poznać. Nadal skutecznie motywuje swoich wspólników do zapisania się na kartach historii współczesnej technologii. Czy pomysły i upór Joe wystarczą, aby wyjść naprzeciw technologicznym gigantom? Czy nadal może liczyć na wsparcie utalentowanego dream teamu z piwnicy? Czy jego wizja ma szansę wygrać z wielomilionowym biznesem, w której piłkę podają sobie wyłącznie wielcy gracze? Wyścig w drodze do skatalogowania sieci trwa w najlepsze, a zwycięzca ma szansę zmienić świat technologii na dobre.

Piętrzące się konflikty i popełniane błędy nadają fabule czwartego sezonu rozpędu, który utrzymuje się do samego końca. Zdaniem krytyków to jeden z niewielu seriali, który zyskuje z sezonu na sezon. W Halt and Catch Fire występują: Lee Pace (Hobbit, Zmierzch, Strażnicy Galaktyki), Mackenzie Davis (Łowca Androidów 2049), Scoot McNairy (Zniewolony: 12 Years a Slave, Batman v Superman), Kerry Bishé (Hoży doktorzy, Operacja Argo) i Toby Huss (Mamuśka, King of the Hill). Premiera najnowszego sezonu już dziś na Showmax!

Źródło: Showmax

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *