Finałowy weekend Formuły E na żywo tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze

W sobotę i niedzielę na ulicach Nowego Jorku rozegrane zostaną dwa ostatnie wyścigi w tym sezonie Formuły E. Przed niezwykle emocjonująco zapowiadającymi się zmaganiami w grze o tytuł jest jeszcze ośmiu zawodników! Transmisje sobotnich kwalifikacji oraz obu wyścigów tylko w Eurosporcie 1 i Eurosport Playerze.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Przed finałowym weekendem Formuły E, ekscytującej serii wyścigów bolidów elektrycznych organizowanej pod egidą FIA, w najlepszej sytuacji jest Jean-Eric Vergne z zespołu DS Techeetach. Ma on 32 punkty przewagi nad Lucasem Di Grassim, a jego zespół wyprzedza Audi Sport ABT Schaeffler, w którym jeździ Brazylijczyk aż o 43 oczka. Nie można jednak powiedzieć, że cokolwiek jest rozstrzygnięte!

W Nowym Jorku do zdobycia jest aż 58 punktów indywidualnie – po 25 za zwycięstwo w wyścigach, po 3 za wygraną w kwalifikacjach i po 1 punkcie za najszybsze okrążenie. W ubiegłym roku Audi zdobyło w Nowym Jorku aż 78 z 94 możliwych punktów i sięgnęło po zwycięstwo w rywalizacji drużyn. Ogromne doświadczenie w odrabianiu strat ma także sam Di Grassi, który w sezonie 2016/17 przed finałowymi zawodami miał 10 punktów straty do lidera, a finalnie zdobył mistrzostwo świata z 24-punktową przewagą. Jeszcze nigdy rywalizacja w samej końcówce sezonu Formuły E nie była aż tak emocjonująca! Ostatni weekend sezonu rozegra się na ulicznej trasie na Brooklynie, na której jedno okrążenie ma długość 2320 m. Trasa biegnie wzdłuż nabrzeża Zatoki Nowojorskiej, która oddziela Brooklyn od Manhattanu.

Widzowie Eurosportu 1 i Eurosport Playera obejrzą na żywo sobotnie kwalifikacje oraz oba decydujące wyścigi, które skomentuje Grzegorz Gac. Więcej informacji o Formule E, w tym wiele materiałów wideo na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych Eurosportu.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *