Finały Rundy Zimowej Ekstraklasa Games 11 i 12 stycznia na żywo w Polsat Games

Tylko szesnastu graczy przebrnęło przez kwalifikacje Rundy Zimowej Ekstraklasa Games, do których zgłosiło się ponad dziewięć tysięcy uczestników. W drugi weekend stycznia przedstawiciele klubów Ekstraklasy spotkają się w ultranowoczesnym studiu Polsat Games. Stawką jest awans do majowego finału i walka o tytuł Mistrza drugiej edycji Ekstraklasa Games. Zwycięzcy zyskają też punkty rankingowe i szansę batalii o udział w Mistrzostwach Świata w grze FIFA 20.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

Ekstraklasa Games to oficjalny polski turniej FIFA 20, będący jednocześnie kwalifikacją do Mistrzostw Świata w tej grze. Swoich przedstawicieli na platformach PS4 oraz Xbox One wystawiają wszystkie kluby piłkarskiej Ekstraklasy. Sezon podzielony jest na trzy fazy: Rundę Zimową (Listopad – Styczeń), Rundę Wiosenną (Luty – Marzec) oraz Rundę Finałową (Maj). Eliminacje Rundy Zimowej rozpoczęły się w listopadzie. Szesnastu finalistów zostanie podzielonych na cztery 4-osobowe grupy, rywalizujące w systemie „każdy z każdym”. Do ćwierćfinałów awansują dwaj najlepsi gracze z każdej grupy.

Wspólny sukces pierwszej edycji Ekstraklasa Games utwierdził nas w przekonaniu, że rozwój naszej ligi w esporcie jest właściwym kierunkiem. 1,3 mln wyświetleń wszystkich transmisji online oraz 430 tysięcy widzów w kanale Polsat Games dowodzi, że warto inwestować w profesjonalizację wirtualnych rozgrywek i rozwój sekcji e-sportowych. Obecność w tym segmencie jest dla nas bardzo istotna z powodu celów biznesowych, jak pozyskiwanie nowych kanałów komunikacji, partnerów i sponsorów, ale także ze względu na zwiększanie zainteresowania rozgrywkami piłkarskiej Ekstraklasy – powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Komunikacji Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Widzowie Polsatu Games w sobotę 11 stycznia obejrzą zmagania na PS4. W niedzielę 12.01 rywalizacja odbywać będzie się na Xbox One. W obydwa dni transmisje rozpoczną się o godzinie 16:00 i potrwają do późnego wieczora. Gospodynią studia będzie znana z poprzedniego sezonu Agnieszka Borysiuk. Na stanowisku komentatorskim zasiądą Damian „PLKD” Kornienko oraz Adrian „Kamyk” Kamiński, który rok temu sam brał udział w turnieju jako reprezentant Lecha Poznań. O analizy pojedynków zadbają Filip „Testree” Mątowski oraz Jakub „Jcob” Weber i Patryk „Lachu” Lach. Wszystkie te osoby są doskonale znane w świecie fanów gry FIFA 20.

Ubiegłoroczny, pierwszy w historii, sezon Ekstraklasa Games bił rekordy popularności nie tylko wśród fanów gier, ale także – co nas bardzo cieszy – zadeklarowanych miłośników tradycyjnej piłki nożnej. To unikatowe połączenie świata sportu i gamingu doskonale uzupełniło portfolio Polsat Games, a druga edycja turnieju – m.in. za sprawą nowego systemu rozgrywek – dostarczy naszym widzom jeszcze więcej emocji do ostatniego gwizdka – ocenił Bartosz Pawlik, Dyrektor Programowy Polsat Games.

Transmisje Finałów Rundy Zimowej Ekstraklasa Games dostępne będą też online – w serwisach: Twitch.tv/polsatgames, Youtube.com/polsatgames oraz na Facebooku poprzez profile Ekstraklasy i klubów najwyższej polskiej ligi piłkarskiej.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *