FOKUS TV z nowościami na jesień (zdjęcia)

Jesienią na antenie FOKUS TV królować będą „Wielcy wojownicy” – zrealizowana z wielkim rozmachem seria dokumentalna, opowiadająca historie charyzmatycznych wodzów, którzy zmienili losy świata. Ponadto FOKUS TV pokaże premierową serię „Ludzkie oblicze planety” o skomplikowanych powiązaniach między człowiekiem a naturą. Stacja przygotowała także kolejne produkcje polskie: „Wędkarz na tropie”, „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć” i „Skandaliczny magazyn historyczny”.

W poniedziałkowym paśmie historycznym FOKUS TV pokaże premierową serię dokumentalną „Wielcy wojownicy”, prezentującą sylwetki wielkich wodzów, takich jak: Attyla, Spartakus, Napoleon, Ryszard Lwie Serce, Szogun, Hernan Cortes. Wysokobudżetowa produkcja jest prawdziwą gratką nie tylko dla miłośników historii, ale dla każdego, kto fascynuje się tajnikami ludzkiej osobowości. Seria opowiada o wielkich emocjach, namiętnościach, przemocy, zdradzie i pragnieniu władzy. Jest pełna akcji i została zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych efektów specjalnych.
Premiera: poniedziałek, 22 września, godzina 22:15
Emisja: poniedziałek, godzina 22:15

fokustvwielcywojownicy

„Ludzkie oblicze planety” to opowieść o skomplikowanych i ważnych powiązaniach między człowiekiem a światem przyrody. Przedstawia 80 różnych historii, ukazujących człowieka jako gatunek, który potrafi przezwyciężyć największe przeciwności. Dzięki swojej pomysłowości i odwadze ludzie zamieszkują najbardziej ekstremalne środowiska i doskonale potrafią się do nich dostosować. Seria dokumentalna nakręcona została w widowiskowy sposób i jest hitem w wielu krajach świata.
Premiera: czwartek, 25 września, godzina 22:00
Emisja: czwartek, godzina 22:00

fokustvobliczeplanety

Kolejną nowością w jesiennej ramówce FOKUS TV jest „Historia świata”. Seria filmów dokumentalnych, pokazująca 70 tysięcy lat rozwoju ludzkości. Zaprezentowane zostaną różnorodne zjawiska społeczne, imperia, które stały się zalążkami współczesnej cywilizacji, największe ruchy religijne, które ustanowiły nowy porządek świata. Przewodnikiem w czasie i przestrzeni jest znany szkocki dziennikarz Andrew Marr. Wielki atut tego historycznego widowiska stanowią najnowocześniejsza grafika komputerowa oraz rekonstrukcje wydarzeń.
Premiera: wtorek, 23 września, godzina 21:45
Emisja: wtorek, godzina 21:45

Nowa seria dokumentalna „Potęga natury” pozwala obejrzeć niezwykłe spektakle natury, rozgrywające się z dala od ludzkich oczu i cywilizacji. Udamy się m.in. na wielką ucztę orek, długopłetwców, lwów morskich i fok. Odbędziemy podróż z łososiami – z Pacyfiku do strumieni Alaski. Zobaczymy migracje ogromnych stad gnu i zebr na pastwiska Serengeti. Poznamy dramatyczne losy dzikich zwierząt walczących o przetrwanie w czasie roztopów na Arktyce. Atutem filmu są znakomite, unikatowe zdjęcia i nowatorski sposób filmowania.
Premiera: sobota, 20 września, godzina 11:15
Emisja: sobota, godzina 11:15

FOKUS TV konsekwentnie rozbudowuje także ofertę produkcji polskich, realizowanych na zlecenie stacji. Jesienią pojawią się trzy nowe serie, kierowane do miłośników wędkarstwa, podróży po Polsce oraz ciekawostek historycznych.

„Wędkarz na tropie” to seria skierowana do wszystkich pasjonatów wędkarstwa – zarówno do wędkarzy doświadczonych, jak i do osób, które dopiero planują rozpocząć przygodę z tą popularną formą spędzania wolnego czasu. Tomek „Wieczny” Wieczorek, były członek kadry narodowej w wędkarstwie muchowym, odkryje przed widzami tajniki sztuki wędkowania. W kolejnych odcinkach opowie, jak zostać wędkarzem i jak wędkować z sukcesem.
Ponieważ wędkowanie daje nieocenioną możliwość obcowania z naturą i podziwiania jej piękna, program z pewnością obejrzą także miłośnicy przyrody.
Premiera: sobota, 20 września, godzina 10:40
Emisja: sobota, godzina 10:40

fokustvwedkarznatropie

Program „1000 miejsc w Polsce, które musisz zobaczyć” skierowany jest do wszystkich, którzy lubią poznawać nowe zakątki naszego kraju. Zaprezentuje nieodkryte i mało znane rodzime atrakcje turystyczne, położone nieco na uboczu popularnych szlaków. Program prowadzi dziennikarz Tomasz Bednarek. W kolejnych odcinkach pokaże dzikie zakątki polskiej przyrody, nieczynne kopalnie, tajemnicze podziemia, a także cenne zabytki ukryte na co dzień przed oczami zwiedzających. Program jest prawdziwą lekcją historii, geografii i przyrody naszego kraju, pobudza ciekawość i chęć poznawania Polski.
Premiera: sobota, 20 września, godzina 14:20
Emisja: sobota, godzina 14:20

fokustv1000miejsc

„Skandaliczny magazyn historyczny” to nowy program, którego tematyka obejmuje plotki, afery, skandale i zagadki kryminalne. Program przybliża ciekawostki, których na próżno szukać w podręcznikach szkolnych. Wszyscy wiedzą, jak zginął kat Warszawy Franz Kutchera, ale nie mówi się o tym, że tuż po śmierci odbył się jego… ślub. Znana jest także historia życia Barbary Radziwiłłówny, ale mało kto wie, co się stało z jej bezcennymi perłami i co wspólnego z nimi ma brytyjska królowa Elżbieta II. Odpowiedzi na te i inne pytania widzowie znajdą w programie.
Premiera: niedziela, 21 września, godzina 17:35
Emisja: niedziela, godzina 17:35

fokustvskandalicznymagazyn

Źródło: TV Spektrum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *