FOX Networks Group z własnym serialem dla Europy i Afryki

Ośmioodcinkowy serial pod roboczym tytułem „The Nine” zostanie wyprodukowany przez spółkę Endor Productions dla FOX Networks Group w Europie oraz Afryce. Produkcja zostanie wyemitowana w ponad 50 krajach na kanale FOX. Pomysłodawcami serialu są Matthew Parkhill i Simon Maxwell. Obowiązki producenta pełni laureatka nagrody Emmy – Hilary Bevan Jones. Zdjęcia do serialu rozpoczną się na początku przyszłego roku.

FOX Networks Group (FNG) działający na terenie Europy i Afryki ogłosił, że rozpoczyna produkcję pierwszego regionalnego serialu fabularnego. Relizacja wpisuje się w strategię spółki zakładającą kupowanie praw, rozwój oraz realizację produkcji własnych na poziomie regionalnym.

„The Nine” to nowy ośmioodcinkowy serial, którego 60-minutowe odcinki zostaną wyemitowane na antenie stacji FOX w ponad 50 krajach Europy i Afryki. Jego pomysłodawcami są Matthew Parkhill („Twardzielka”) i Simon Maxwell („American Oddysey”). Decyzję o nakręceniu pierwszego serialu fabularnego własnej produkcji podjęli Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści, oraz Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych FOX Networks Group w Europie i Afryce. Prace nad serialem rozpoczną się na początku przyszłego roku.

Olbrzymia popularność globalnej oferty programowej emitowanej na antenie stacji FOX zachęciła nas do nakręcenia serialu obyczajowego, adresowanego do reginalnej grupy widzów, który ma szansę odnieść międzynarodowy sukces – powiedział Jeff Ford, wiceprezes ds. rozwoju treści spółki FNG na terenie Europy i Afryki. – Nasze treści ciszą się ogromną popularnością na całym świecie. Bardzo cieszymy się, że realizując najnowszy projekt, będziemy współpracować z najbardziej znanymi europejskimi filmowcami, mającymi na swoim koncie międzynarodowe produkcje. Efektem wspólnej pracy będzie ambitny i wciągający serial, który ma szansę obejrzeć nawet 250 milionów widzów na terenie Europy i Afryki.

„The Nine” to thriller szpiegowski. Serial łączy konwencje powieści Johna Le Carré’a i trylogii o Jasonie Bournie. Autorami scenariusza są Matthew Parkhill, Simon Maxwell i Stephen Thompson („Jerycho”, „Sherlock”, „Doctor Who”).

Akcja serialu toczy się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Iraku, Libanie i Francji. Głównym bohaterem jest były szpieg, Max Easton, który postanawia wrócić do gry aby pomścić śmierć syna. Zostaje jednak mimowolnie wciągnięty w zakulisową wojnę obcych wywiadów oraz spisek, którego autorzy chcą zarobić duże pieniądze na destabilizacji sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Ta fascynująca historia z elementami dreszczowca i kina akcji ukazuje dwulicowość oraz bezwzględność świata wywiadu, w którym okazanie skrupułów jest równoznaczne z wydaniem wyroku śmierci na siebie samego oraz bliskich. – Matthew i Simon stworzyli inteligentny, wciągający i uniwersalny w wymowie serial telewizyjny. „The Nine” to doskonały przykład europejskiej produkcji na najwyższym poziomie – powiedziała Sara Johnson, wiceprezes ds. produkcji fabularnych.

Bardzo cieszymy się, że możemy pracować z Matthew, Simonem, Hilary, Tomem oraz pozostałymi członkami zespołu spółki Endor Productions nad projektem, który zostanie wyemitowany w naszym regonie i poza jego granicami – dodała. – Rozmawiając o tym projekcie, doszliśmy do wniosku, że chcemy stworzyć historię, której akcja toczy się w niebezpiecznych i niepewnych czasach – mówią Simon Maxwell i Matthew Parkhill. – Wydarzenia przedstawione w kolejnych odcinkach „The Nine” ukazane są z perspektywy bohatera, który walczy, aby rozpocząć nowe życie i zerwać z przeszłością. Możlwiosci jakie daje gatunek szpiegowski pozwaliły nam pokazać burzliwe losy bohatera na tle niepokojów i dramatycznych wydarzeń na zmieniającej się scenie geopolitycznej świata – dodają twórcy.

Globalny zasięg Spółki FOX Networks Group uczynił ją doskonałym partnerem do tego projektu. Zdjęcia zostaną nakręcone w Maroku we współpracy z doświadczoną producentką Khadiją Alami („Nocny recepcjonista”, „Tyran”) – powiedziała Hilary Bevan Jones, producent wykonawczy ze strony spółki Endor Productions.

Producentem oraz producentem wykonawczym serialu jest Matthew Parkhill, który jest także autorem scenariusza pierwszego odcinka oraz reżyserem czterech z ośmiu części „The Nine”. Współpomysłodawca serialu Simon Maxwell jest jednocześnie jego scenarzystą i producentem wykonawczym. Obowiązki producentów wykonawczych pełnić będą także Hilary Bevan Jones, Alan Greenspan ze spółki 6 Degree Media („Donnie Brasco”, „Przeboje i podboje”) oraz Helen Flint ze spółki Little Island Productions („Close to the Enemy”). Producentem z ramienia spółki Endor Productions jest Tom Nash. Producentami ze strony spółki FOX Networks Group w regionie Europy i Afryki są Jeff Ford i Sara Johnson. Dział ds. treści i dystrybucji koncernu FOX Networks Group będzie posiadał prawa do międzynarodowej dystrybucji serialu.

„The Nine” będzie pierwszą własną produkcją spółki FOX Networks Group zrealizowaną w regionie Europy i Afryki po dołączeniu do jej struktur Sary Johnson, we wrześniu bieżącego roku. Po objęciu nowego stanowiska Johnson jest odpowiedzialna za rozwój nowych projektów realizowanych z udziałem znanych europejskich filmowców, które wykorzystują także wieloletnie doświadczenie koncernu FOX w produkcji oferty programowej najwyższej jakości. Spółka FNG w regionie Europy i Afryki ma w swojej ofercie 151 kanałów emitowanych przez 28 oddziałów w 52 krajach. Wśród nich znajdują się takie znane marki, jak m.in. FOX, FOX Sports czy National Geographic. Programy nadawane przez FNG na obszarze Europy i Afryki są oglądane przez ponad 250 milionów widzów, czyli 40 procent ludności regionu, w 150 milionach gospodarstw domowych, co daje spółce FNG pozycję regionalnego lidera w obszarze rozrywki, programów popularnonaukowych i sportowych.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *