FOX ogłasza globalną premierę serialu „OUTCAST”

14 marca 2016 roku potwierdzono przedłużenie serialu „OUTCAST” na drugi sezon. Na antenie ponad 125 nadawanych poza granicami Stanów Zjednoczonych premierowy odcinek emitowany będzie od 3 czerwca.

Kanał FOX w ponad 125 krajach szykuje się do międzynarodowej premiery serialu „OUTCAST”, który jest pierwszą własną produkcją FOX Networks Group. Oparty na komiksie Roberta Kirkmana serial „OUTCAST” zostanie przeniesiony na mały ekran i wyprodukowany przez wytwórnię FOX International Studios. Pierwszy z 10 premierowych odcinków będzie emitowany od piątku, 3 czerwca, tylko na antenie kanałów FOX w ponad 125 krajach świata. Prawa do emisji w Stanach Zjednoczonych zakupiła stacja Cinemax, która w dniu dzisiejszym podczas festiwalu SXSW, wydała oświadczenie, że premiera serialu odbędzie się 3 czerwca na jej antenie, oraz że nabyła prawa także do drugiego sezonu, którego produkcję także dzisiaj ogłoszono.

Pomysłodawcą i producentem wykonawczym serialu „Outcast” jest Robert Kirkman, („The Walking Dead”). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią także showrunner Chris Black, David Alpert, Sharon Tal Yguado i Sue Naegle.

To niezwykłe uczucie obserwować jak powstawał „Outcast” – najpierw był pomysł, potem komiks, a teraz serial telewizyjny, który obejrzą widzowie na całym świecie na antenie stacji FOX – powiedział Robert Kirkman. – To niesamowite, że tak, jak serial „The Walking Dead”, „OUTCAST” będzie emitowany na całym świecie jednocześnie przez tę samą stację, w tym samym dniu i o tej samej godzinie – zupełnie jak „The Walking Dead” sześć lat temu. Mam nadzieję, że widzom na całym świecie spodoba się świat serialu „Outcast”, który także ich trochę wystraszy – dodał Robert Kirkman.

Od wielu lat stacja FOX zapewnia najszerszą światową dystrybucję premierowych programów rozrywkowych. Wyróżnikiem jej oferty są przełomowe tytuły, które wyznaczają nowe trendy oraz produkcje cieszące się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Model jednoczesnej, premierowej emisji jest kluczowym elementem strategii programowej i marketingowej stacji FOX, która stosuje ją w odniesieniu do takich popularnych seriali, jak m.in. „The Walking Dead”, „Z Archiwum X”, „American Crime Story” czy „Miasteczko Wayward Pines”. FOX jest nadawcą telewizji linearnej i nielinearnej, której sygnał dociera do ponad 340 gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych i jest dostępny na praktycznie wszystkich międzynarodowych rynkach telewizyjnych.

Serial „OUTCAST” jest adaptacją komiksu stworzonego przez Roberta Kirkmana i rysownika Paula Azecetę, który jest wydawany przez Skybound/Image. Jego głównym bohaterem jest Kyle Barnes, młody mężczyzna, który przez całe życie zmaga się z opętaniem przez złe moce. Wraz z wielebnym Andersonem, kaznodzieją, który walczy z własnymi demonami, Kyle wyrusza w podróż, aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania i odzyskać kontrolę nad własnym życiem. To, co odkryje może nie tylko zmienić jego los, ale także na zawsze odmienić oblicze całego świata.

W roli Barnesa, bohatera, który szuka zbawienia i odpowiedzi na dręczące go pytania, izoluje się od najbliższych, by nie ranić ich bardziej, występuje Patrick Fugit („Zaginiona dziewczyna”). Philip Glenister („Życie na Marsie”) wciela się w rolę wielebnego Andersona, kaznodziei z Północnej Wirginii, który wierzy, że jest żołnierzem Pana w wojnie przeciwko panoszącym się na Ziemi złym mocom. Ten hazardzista niestroniący od mocnych trunków jest przekonany, że Bóg nie chciałby, aby ludzie zajmowali się błahostkami. Gabriela Batemana („Stalker”) zobaczymy w roli Joshuy Austina, ośmiolatka, który mieszka na drugim końcu rodzinnego miasteczka Kyle’a. Ku przerażeniu jego rodziny, chłopiec sprawia wrażenie jakby był opętany przez demony, ale w jego przypadku jest to coś bardzo szczególnego, co ma związek z Kylem Barnesem.

Pilot serialu został wyreżyserowany przez Adama Wingarda („Gość”).

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *