FOX zapowiedział powstanie 8. sezonu „The Walking Dead”

Targi MIPCOM (Cannes) – telewizja FOX ogłosiła, że pokaże na swojej antenie kolejny sezon serialu „The Walking Dead”. Premiera ósmej części odbędzie się w 2017 roku. Jako pierwszy zadebiutuje na antenie setny odcinek serialu. FOX jako jedyna stacja emituje „The Walking Dead” na całym świcie.

Telewizja FOX i sieć AMC wspólnie pracowały nad scenariuszem i po raz pierwszy zaplanowały międzynarodową premierę serialu w 2010 roku.

W niedzielę, 23 października 2016 roku, siódmy sezon „The Walking Dead” obejrzy na antenie stacji FOX ponad 200 milionów widzów z ponad 125 krajów świata. Tego samego dnia produkcja zastanie nadana w Stanach Zjednoczonych, na kanale AMC. W Polsce premierowy odcinek siódmego sezonu zostanie wyemitowany 24 października o godzinie 22:00 na kanale FOX, zaledwie kilkanaście godzin po premierze w USA.

Niecały tydzień przed premierą najnowszego sezonu bardzo cieszymy się z tego, że będziemy mogli pokazać na naszej antenie ósmą odsłonę serialu „The Walking Dead”. Jesteśmy pewni, że dzięki licznym fanom, kolejna, długo oczekiwana część tej produkcji stanie się najgłośniejszą premierą sezonu – powiedziała Sharon Tal Yguado, wiceprezes wykonawcza ds. programów scenariuszowych i rozwoju własnych produkcji FOX Network Group.

Serial „The Walking Dead” bije rekordy oglądalności stacji FOX na całym świecie. W ubiegłym roku premierę sezonu szóstego obejrzało o 17% więcej widzów niż rok wcześniej (co znaczy, że zasięg zwiększył się o 24%). Od 12 października produkcja była nadawana jednocześnie na wszystkich 125 rynkach, na których obecna jest telewizja FOX. Międzynarodowe premiery seriali odzwierciedla strategia programowa sieci „FOX. ZOBACZ TO PIERWSZY”.

Źródło: FOX International Channels Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *