„Fredro w obrazku” – nowy konkurs plastyczny Polskiego Radia Dzieciom

W poniedziałek, 8 maja Polskie Radio Dzieciom zaprasza do wzięcia udziału w nowym konkursie plastycznym „Fredro w obrazku”. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie pracy, której inspiracją będzie wiersz lub bajka Aleksandra Fredry. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Na zgłoszenia czekamy do 28 maja. Ogłoszenie wyników 4 czerwca, w audycji „Kulturoteka”.

Celem konkursu „Fredro w obrazku” jest popularyzacja twórczości tego wybitnego artysty oraz zainspirowanie najmłodszych do stworzenia prac plastycznych związanych z jego wierszami lub bajkami.

Prace konkursowe powinny być wykonane w formacie A3, w technice rysunkowej lub malarskiej. Propozycje należy przesłać na adres redakcji Polskiego Radia Dzieciom wraz z oświadczeniem rodzica.

Komisja konkursowa przyzna osiem nagród w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria (od 3 do 6 lat) i II kategoria (od 7 do 10 lat). Zwycięskie prace z każdej kategorii zostaną zaprezentowane podczas XXII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji „Dwa Teatry”, który odbędzie się w dniach 16 – 19 czerwca w Zamościu oraz na stronie specjalnego serwisu www.fredrowobrazku.polskieradio.pl. Jury, dokonując wyboru, będzie brało pod uwagę oryginalność, pomysłowość, wartość artystyczną oraz zgodność z tematem.

Nazwiska laureatów poznamy 4 czerwca 2023 roku podczas audycji „Kulturoteka” o godz.17.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *